З бактерій виростили книгу

поділитись

0

604

Книгу біолог створив за допомогою бактерій, які виробляють целюлозу. Обкладинку прикрасили написом з мікроорганізмів різних кольорів

У Великобританії з'явилася незвичайна книга. Створив її молекулярний біолог з Саймон Парк. Книгу виростили виключно з бактерій. Це перший в світі подібний зразок.

Про це повідомляє видання The Guardian. Біолог Парк курирує колекції C-MOULD. Це найбільше в світі зібрання мікроорганізмів. Бактерії з цієї колекції використовують художники і представників інших творчих професій для створення своїх робіт.

Вченому поки вдалося виростити обкладинку книги. В якості основи він взяв "Походження видів" Чарльза Дарвіна. Книгу створювали бактерії, які виробляють целюлозу. Коли обкладинка була готова, то її прикрасили буквами з мікробів різних кольорів. Книгу поступово наповнюється. За два тижні біолог виростив першу сторінку.

"У моїй колекції є ціла палітра бактерій. У великих кількостях вони відрізняються консистенцією масляних або акрилових фарб. Якщо взяти целюлозу, яку виробляють інші бактерії, дозволити їй висохнути, то на цю масі можна наносити різнокольорових мікробів за допомогою трафарету ", - пояснив Парк технологію створення.

Читайте також: Бактерії харчуватимуться пластиковими пляшками

Вперше книгу представили під час проведення Единбурзького фестивалю науки. Біолог вважає, що така "біологізації" книги дуже обрадувала б Дарвіна.

Нагадаємо, британці в минулому році в ході онлайн-голосування назвали "Походження видів" Чарльза Дарвіна найвпливовішою науковою працею за всю історію людства. Другий рядок займає "Маніфест комуністичної партії" Карла Маркса і Фрідріха Енгельса. Трійку лідерів голосування замикає зібрання творів Вільяма Шекспіра.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Теги: 
бактерії, виростили книгу, книга з бактерій, чарльз дарвін
Вибір редакції, Ексклюзив, Техно
21.11.2017
Корпорація переходить всі межі
0
0
22:52 21.11.2017
НБУ не бачить проблеми в кріптовалютах
0
0
20:13 21.11.2017
Придивимось до нового флагману від Samsung
0
0
16:20 21.11.2017
Компанія показала, наскільки вона готова до змін
0
0
14:17 21.11.2017
Знамениті червоні автобуси Лондона переводять на нове паливо
0
0
12:04 21.11.2017