Британська компанія Cobham запропонувала поліції Флориди поставку сміттєвих баків з вбудованою системою відеоспостереження і передачі даних. Секретну технічну пропозицію, зроблену компанією ще в 2014 році, вдалося роздобути виданню The Intercept, про що повідомляє сайт цього ЗМІ.

Після теракту в Бостоні в квітні 2013 року, а також через те, що в останні кілька років почастішали випадки злочинів з використанням вогнепальної зброї, американська поліція стала приділяти багато уваги запобіганню таких пригод. Для цього всім поліцейським видали відеореєстратори. Крім того, поліція стала використовувати різні камери спостереження.

У 2014 році поліцейський департамент Флориди справді вів активні переговори з Cobham про постачання обладнання для прихованого спостереження. За словами представниці департаменту Моллі Бест, деякі прилади були закуплені, але які саме, вона не уточнила.

Читайте також: Як вберегтися від телефонних шпигунівЗгідно з документами, Cobham також пропонувала поліцейським власне обладнання для прослуховування стільникових мереж, включаючи перехоплення SMS і дзвінків, а також технічних даних про сам телефон, який прослуховується.
Одна така система може прослуховувати до чотирьох телефонних дзвінків одночасно. Паралельно вона може збирати дані про 200 найближчих апаратів в хвилину, включаючи ідентифікатори IMSI і IMEI, за якими можна точно ідентифікувати абонента. Нарешті, апаратура вміє з точністю до метра визначати місце розташування апарату, який прослуховується.

У США стеження за громадянами без санкції судді є незаконним. При цьому поліцейські вважають практику спостереження допустимою, якщо вона дозволяє запобігати злочинам. З 2011 року в США періодично спалахують скандали, пов'язані з використанням прослуховуючої апаратури Stingray. Зокрема, в квітні поточного року влада офіційно визнала несанкціоноване прослуховування більш десяти тисяч стільникових телефонів в штаті Вісконсін.