Вчені з США поділилися перспективами заморозки людей і її можливими наслідками.

Про це повідомляє ВВС Україна.

За статистикою, в трьох кріогенних клініках США і Росії близько трьох сотень людей буквально балансують на межі забуття. Їх тіло перебуває в так званому режимі "консервування", або холодного сну, який наступає одразу після зупинки серця.

Читайте також: Лікарі довірять складні операції роботам

Фахівці вбачають в цій ситуації єдиний можливий вихід – кріогенна заморозка. За законом, такі люди вважаються померлими, проте насправді з наукової точки зору – вони просто знаходяться без свідомості.

Популярні новини зараз
Зеленському вже ревнувати? Лідер Туреччини Ердоган "підкотив" до Бориса Джонсона на саміті НАТО Після успішного контрнаступу на Зміїний, секретар РНБО Данілов натякнув про наступний "жест доброї волі": "Де там наш..." Потап відповів Анастасії Приходько на її "фе" щодо репера та нагадав про головного ворога: "Ми всі патріоти" Володимир Зеленський згадав загиблого друга з "Кварталу 95": "Дайте смердючої дешевої горілки"
Показати ще

"Фахівці в галузі кріоніки жартують: гірше кріоконсервації тільки смерть", –розповів Денніс Ковальські, президент Інституту кріоніки в штаті Мічиган (США) .

"Немає ніяких гарантій, що вас зможуть оживити, але якщо вас поховають або кремують, то ви не отримаєте й такого шансу", – додає фахівець.

Нещодавно група вчених зважилася провести таку заморозку на мозку кролика. Навіть після кількох тижнів замороження синапси, від яких залежить діяльність мозку, залишилися цілими. Тобто, в той час, коли тіло тварини мертве, його мозок продовжував жити далі.

"Це не настільки неймовірно або дивно з філософської точки зору, як може здатися на перший погляд", – зазначає Обрі де Грей, співзасновник і головний науковий співробітник каліфорнійської некомерційної організації Sens Research Foundation.

Нагадаємо, у Великобританії вчені працюють над створенням ендоскопічного робота-хірурга, який зможе проводити складні операції замість лікарів.