Даремним еволюційним пережитком назвали жіночий оргазм американські фахівці з Єльського університету.

Це й пояснює той факт, що ним під час статевого акту можуть похвалитися тільки третина жінок, пише "Лента.со".

За словами біологів, раніше відсутність оргазму представниці прекрасної статі списували на невміння партнерів, стрес та інші психологічні фактори. Однак проведене дослідження показало, що вся справа – в еволюції. Саме вона звела жіночий оргазм до мінімуму, коли він перестав бути потрібним для розмноження.

Під час спостережень фахівці проаналізували, як у різних видів ссавців регулюється овуляція. Виявилося, що на гормональному рівні жіночий оргазм, під час якого в кров викидаються пролактин і окситоцин, нагадує механізми, що запускають овуляцію у гризунів, хижаків тощо.

Читайте також: "Ін'єкція оргазму" коштує 2 тис доларів

Популярні новини зараз

Українцям перераховуватимуть пенсії щомісяця: хто опиниться серед щасливчиків

Корольова стривожила сумною звісткою про Тарзана: "Будемо прощатися..."

Тимошенко оновила образ після перепалки з Зеленським: такою її не бачили давно

Єпіфаній "скасовує" Різдво: 7 січня більше не свято

Показати ще

У цих тварин овуляція безпосередньо залежить від спарювання з самцем або навіть від його простої присутності. Тому самкам кроликів або кішок у відповідь на взаємодію з партнером вкрай важливо включати відповідні гормональні каскади. Без них ніякого запліднення не відбудеться.

У приматів же, включно з людиною, овуляція настає циклічно, без будь-якого зовнішнього стимулу. На цей процес ніяк не впливають гормони, що виділяються при спарюванні.

Всі ці факти дозволили вченим припустити, що з еволюційної точки зору жіночий оргазм - це не що інше, як залишки сигнального шляху, що запускав овуляцію у відповідь на спаровування у наших далеких предків.