Планета, вага якої в 10 разів більше Юпітера має відразу чотири Сонця.

За допомогою спостереження, проведеного під керівництвом астрономів з Лабораторії реактивного руху НАСА в Пасадені, вдалося виявити четверту зірку в системі 30 Ari. Крім пари подвійних світил в ній присутній і екзопланета. Сайті НАСА повідомляє про це.

Відкрита зірка обертається навколо того ж світила, що і екзопланета, а дві подвійні зірки системи 30 Ari віддалені один від одного на відстань 1670 астрономічних одиниць і обертаються навколо загального центру мас.

Система 30 Ari знаходиться на відстані 136 світлових років від Землі в сузір'ї Овна. Планета в ній являє собою газовий гігант, приблизно в десять разів важче за Юпітера, що обертається навколо свого світила з періодом в 335 діб.

Астрономи мають сумніви, що на екзопланете в системі 30 Ari можлива яка-небудь життя. Якби людины вдалося опинитися на такій планеті, то вона б побачл дві дуже яскраві зірки і дві інші, менш яскраві зірки - 30 Ari A.

Популярні новини зараз

Катя Осадча одним питанням змусила Анастасію Приходько замовкнути: "Хочете ще діток?"

Вдову Михайла Круга Ірину запідозрили в новій інтрижці: "відразу видно, є любов всередині"

В Україні виявили фальсифікат олії з рослинними жирами: у Держпродспоживслужбі попередили українців про небезпеку

"Кадетство" - серіал, який всі дивилися після школи: як виглядають актори через 15 років

Показати ще

Паломарська обсерваторія в Сан-Дієго в штаті Каліфорнія виявила четверту зірку. Це друга з відомих астрономам систем з чотирьох зірок, що включають в себе екзопланету. Інша така структура, KIC 4862625, була виявлена ​​в 2013 році в рамках проекту Kepler з пошуку планет за межами Сонячної системи.

Дослідники відзначають, що їх відкриття означає, що екзопланети в чотиризіркових системах можуть зустрічатися частіше, ніж це вважалося раніше. Всього приблизно чотири відсотки зірок сонячного типу знаходяться саме в таких системах.