В одній зі шкіл британського Абінгдона виявлені два невідомих раніше вірші Джона Рональда Толкіна. Про це повідомляє ВВС.

У щорічному шкільному журналі 1936 року були опубліковані вірші Shadow Man (Людина-тінь) і Noel (Різдво), вони підписані ім'ям автора "Хоббіта" і "Володаря кілець".

Ймовірно, що вірші були опубліковані в той час, коли Толкін був професором англосаксонської мови і літератури в Оксфордському університеті, і всього за рік до публікації "Хоббіта".

Читайте также: Лео Ді Капріо отримав лондонський "Оскар"

Shadow Man є ранньою версією поетичного твору, що в 1962 році увійшов до збірки "Пригоди Тома Бомбаділа".

Популярні новини зараз
Сніг, дощі та посуха: якою погода буде восени у різних містах України Уроки стають коротшими, перерви – довшими: що зміниться у школах з 2025 року Блекаути та холодні батареї: які міста під найбільшою загрозою Українців лякають складною зимою: які міста можуть поринути у темряву і холод
Показати ще

Вірші були знайдені завдяки вченому Уейну Хаммонду, що вивчає творчість Толкіна. Із записок письменника вчений дізнався, що два вірші Толкіна були опубліковані в шкільному журналі. Він вийшов на зв'язок зі школою в Абінгдоні і повідомив про це.

У навчальному закладі потрібне видання знайшли не відразу. Журнал 1936 року співробітники школи виявили в ході підготовки зустрічі випускників.

Повідомлялось, що у Британії вперше видадуть недописане оповідання Толкіна.