Гліб Володимирович Загорій – український бізнесмен, меценат і вчений, співвласник фармацевтичної компанії «Дарниця», народний депутат України VIII скликання. Про кар'єру, політичну та благодійну діяльність Гліба Загорія – читайте в нашому матеріалі.

Біографія

Дата народження – 21 серпня 1976 року

Вік – 45 років

Місце народження – Вологда

Знак зодіаку – Лев

Національність – українець

Сім'я

Батько-Володимир, 1951 року народження, уродженець міста Лубни Полтавської області та мати – Людмила.

Гліб Володимирович одружений, його дружину звуть Катерина Загорій. Сім'я виховує двох дочок і сина.

Захоплення

У 2005 році став абсолютним чемпіоном України з ралійних перегонів. Має звання майстра автомобільного спорту.

Володіє чорним поясом по джиу-джитсу.

Освіта

Середню освіту здобув у Києві, закінчив школу № 261 з поглибленим вивченням фізики. Потім вступив до Київського державного економічного університету. У 1998 році отримує ступінь магістра за спеціальністю «Міжнародна економіка». У 2000 році закінчує Харківську національну фармацевтичну академію України з дипломом інженера технолога.

У 2004 році захищає кандидатську дисертацію, а в 2014-му — стає доктором фармацевтичних наук.

Отримує звання доцента Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П. Шупика та професора КНУТД (Київський національний університет технології та дизайну).

Сфера наукових інтересів Гліба Володимировича-вивчення речовин, які в майбутньому могли б застосовуватися для створення лікарських препаратів. У Загорія в даний час-95 патентів і торгових марок, в основному стосуються фармацевтики.

Кар'єра і бізнес

Свою кар'єру Загорій починав ще в студентські часи - в 1997 році в щойно створеному відділі маркетингових досліджень і логістики ЗАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця".

У 2001 році став головним координатором, займався питаннями загальної політики та стратегії розвитку компанії.

Через дев'ять років став генеральним директором компанії "Дарниця". За час його керівництва (Загорій залишив посаду в 2014 році) компанія збільшила свій прибуток з 614 млн до 1,2 млрд грн.

В даний час Гліб Загорій залишається одним із співвласників "Дарниці". Компанія є найбільшим в Україні фармацевтичним підприємством. Керівництво підприємства націлене на трансформацію "Дарниці" в міжнародну компанію, для чого веде переговори з можливими американськими та європейськими бізнес партнерами.

Ще один вектор-перехід компанії в цифровий формат. В даний час життєвим циклом лікарських препаратів "Дарниця" управляє за допомогою цифрових технологій.

Продукція "Дарниці" йде на експорт. У числі імпортерів зараз - 20 країн світу.

Гліб Володимирович неодноразово заявляв про необхідність підтримки вітчизняного виробника з боку держави. Також він робив неодноразові заяви про європейські стандарти якості для фармпродукції, і вважає, що вони повинні бути обов'язкові в Україні.

Політична діяльність

У 2014 році Загорій став народним депутатом Верховної Ради восьмого скликання від політичної сили "Блок Петра Порошенка". У парламенті входив до Комітету у справах ветеранів та учасників бойових дій.

З 47 законопроектів Гліба Загорія 20 стали законами. Так само було підтримано 55 з 65 запропонованих Загорієм поправок. Законотворча діяльність Гліба Володимировича в першу чергу була зосереджена на соціальній реабілітації ветеранів АТО, стимулюванні їх підприємницьких ініціатив та працевлаштування. Крім того, закони авторства Загорія спрямовані на підвищення рівня соціального захисту учасників АТО, добровольців та волонтерів.

Також Гліб Загорій був активним учасником створення Міністерства у справах ветеранів України.

За висновком Комітету виборців України 2018 року Загорій є найефективнішим депутатом Верховної Ради восьмого скликання. За інформацією інтернет ресурсу rada.oporaua.org законодавчі ініціативи депутата Загорія в 2018 році підтримувалися Верховною Радою більш ніж на 25 %.

У 2019 році Гліб Загорій заявив про свій відхід з політики і повернення в бізнес. Його мета-розвиток компанії "Дарниця" та її перетворення з української – на міжнародну.

Благодійність

Загорія називають одним з головних меценатів України – він займається фінансуванням проектів, пов'язаних зі здоров'ям громадян, освітою, культурою і мистецтвом. Зокрема, політик спонсорував театральну компанію "Бенюк-Хостікоєв", проекти Національного художнього музею України.

У 2014 році Гліб Володимирович віддав свою депутатську зарплату на потреби навчального процесу Українського католицького університету, а з 2015 по 2019 роки – на користь Міжнародного благодійного фонду "Таблеточки".

На початку 2015 року "Фонд сім'ї Загорій" та компанія "Дарниця" заснували по дві річні Стипендії для навчання обдарованих студентів. У цьому ж році Фонд виступив генеральним партнером Українського форуму благодійників на VI Всеукраїнському фотоконкурсі"Благодійність крізь призму об'єктива".

З 2019 року "Фонд сім'ї Загорій" став називатися Zagoriy Foundation. Окрім безпосередньо благодійної діяльності, підтримки освітніх проектів та збереження історичної спадщини України, організація займається фундаментальними дослідженнями благодійності в Україні. Заявлена мета організації-становлення культури благодійності в країні і напрацювання змістовної бази для її розвитку. Тези з досліджень Zagoriy Foundation часто цитуються вченими та аналітиками.

Благодійна організація Загорія підтримує освітні програми для ветеранів АТО та ООС. А також багато років сприяє роботі Українського Католицького Університету. У ЗМІ широко висвітлювалася ініціатива Zagoriy Foundation з організації Всеукраїнського дня добрих справ" щедрий вівторок " (як частини загальносвітового #GivingTuesday).

Фінанси

Гліб Загорій - на 31 місці зі 100 найбагатших українців рейтингу журналу Forbes за 2021 рік. Його статок оцінюється в $300 млн.

Фотографія

Гліб Загорій, фото: Facebook
Фото 1 из 6. Гліб Загорій, фото: Facebook
Фото 2 из 6.
Фото 3 из 6.
Фото 4 из 6.
Фото 5 из 6.
Фото 6 из 6.

Відео

Посилання

Офіційна сторінка Гліба Загорія в соціальній мережі Фейсбук

Офіційний сайт компанії "Дарниця"

Вікіпедія