Одне з найважливіших свят у році християн - Благовіщення Пресвятої Богородиці, католики відзначають 25 березня, незалежно від Великодня і Великого посту, а православні – 7 квітня.

Значення цієї дати досить символічне – "добра звістка", назване на честь явища Діві Марії Архангела Гавриїла, котрий сповістив їй, що незабаром вона стане матір'ю сина Божого і Спасителя всього світу Ісуса Христа.

Описав це євангеліст Лука:

" Архангел Гавриїл був посланий Богом сповістити зарученій з Йосипом Діві Марії, що їй належить зачати від Духа Святого і народити дитину…і ось, зачнеш в утробі, і народиш Сина, і даси Йому ім'я Ісус. Він же буде Великий, і Сином Всевишнього званий, і Господь Бог дасть Йому престол Давида, його батька, і повік царюватиме Він у домі Якова, і царюванню Його не буде кінця ". На що Марія відповіла:"Так буде мені згідно з словом твоїм", - йшлося в Євангелії.

Популярні новини зараз

Андрій Джеджула проговорився, чим займається після розлучення з дружиною : "Всіх без розбору"

21 вересня Різдво Пресвятої Богородиці: які чудеса можуть збутися та про що просити в молитві

Олег Винник зізнався, як потрапив на нудистський пляж після випитого пива: "Якби побачив хтось..."

Домашнє вино з рису та варення: оригінальний рецепт п'янкого напою всього з 3 складників

Показати ще

Починаючи з другого століття Благовіщення Діви Марії називали чи не найпершим в історії вірян "актом спокути" – коли послух Діви Марії врівноважив непослух Єви.

Свято Благовіщення також наділене багатьма традиціями та прикметами. Працювати у цей день не можна, в народі казали: "Птах гнізда не в'є, дівчина коси не плете", настільки спокійним і розміреним ставленням відзначалися християни.

Обов'язково слід відвідати храм, краще – всією родиною, обравши для цього свій найсвятковіший одяг. Церковна служба зазвичай супроводжується освяченням проскури, спекти їх можна вдома і принести із собою до церкви, а зберігати потім потрібно за іконами у будинку.

Наші предки вважали їх цілющими і навіть використовували як засіб від лихоманки. Коли свято припадає на Страсну седмицю Великого посту, не дозволяються послаблення, проте в будь-який інший тиждень посту дозволяється їсти рибні страви і пити трохи червоного вина, тому господині заздалегідь піклуються про святковий стіл.

Великі компанії сьогодні не шануються, не прийнято ходити в гості, краще лишитися вдома із близькими. В цей день також завжди спостерігали за погодою, адже вона віщувала яким буде літо.

Дивіться: Православний календар на 25 березня

Як повідомляв портал "Знай.ua", українцям розповіли, які страви слід готувати на великодні свята.