Донецька фільтрувальна станція, яка розташована між Авдіївкою та окупованою Ясинуватою Донецької області, потрапила під черговий обстріл. Це загрожує екологічною катастрофою.

Про подію повідомила прес-служба Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб. У відомстві розповіли, що в результаті обстрілу Донецької фільтрувальної станції були пошкоджені бетонні загородження і будівлі фільтрів – пробиті бетонні перекриття. Працівники підприємства ховалися в бомбосховище.

Донецька фільтрувальна станція частково забезпечує водою Авдіївку, Красногорівку і Верхнеторецкое, які знаходяться під контролем України. Також станція дає воду окупованим населеним пунктам: частково Донецьку, Ясинуватій, селищам Василівці та Спартаку.

Попадання в один з резервуарів з високотоксичним хлором на ДФС неминуче приведе до загибелі всього живого навколо станції, - заявили спостерігачі спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

За даними СММ, ця територія знаходиться на межі екологічної катастрофи. Згідно зі звітом ОБСЄ від 5 грудня 2017 року, на території ДФС було зафіксовано три місця попадання і залишки мін калібру 120 мм. За оцінкою спостерігачів обстріл вівся з південного сходу. Відзначено, що потрапляння в один з резервуарів з високотоксичним хлором на ДФС неминуче приведе до загибелі всього живого навколо станції і залишить без водопостачання цілий регіон.

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа", Києву загрожує екологічна катастрофа.