Організація по забороні хімічної зброї (ОЗХЗ) оприлюднила звіт про розслідування отруєння екс-полковника ГРУ Сергія Скрипаля та його доньки Юлії.

Цю інформацію повідомляє AFP.

Експерти ОЗХЗ "підтвердили висновки Сполученого Королівства про походження токсичної речовини".

Російська служба Бі-бі-сі повідомила, що:

"Зразки, зібрані командою ОЗХЗ, підтверджують висновки Британії про природу токсину, який використовували в Солсбері", — йдеться в заяві організації.

Крім того, посилаючись на документ, телеканал Sky News заявив, що отруйна речовина відрізнялася "високим ступенем чистоти".

Як повідомляє АР, організація не змогла встановити, де саме було виготовлено речовину. У доповіді також буде засекречена назва речовини, вона буде відома тільки членам ОЗХО.

4 березня Сергія Скрипаля разом з його дочкою госпіталізували в несвідомому стані. Сім'я була виявлена на лавці біля одного з торгових центрів в Солсбері. Росія стала головним підозрюваним у цій справі, хоча Кремль це затято заперечує. В знак солідарності з Великобританією країни Європи, США, Канада, Австралія і НАТО вислали російських дипломатів. Росія відповіла тим же.

Близько місяця Сергій і Юлія Скрипали перебували в комі. На початку квітня обидва прийшли до тями. Юлію Скрипаль виписали з окружної лікарні Солсбері, її батько все ще перебуває під наглядом лікарів.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", у Британії планують незабаром знести будиноктравленого в Солсбері подвійного агента Сергія Скрипаля, а також цілий ряд закладів, які він відвідував з донькою Юлією в той день.

За даними Mail on Sunday, економічно такий крок влади вважають більш вигідним, ніж тотальну перевірку будинків і ресторанів на наявність отрути під назвою "Новачок".

Також портал повідомляв про те, що до Москви було відправлене електронне повідомлення у той день, коли колишній полковник ГРУ Сергій Скрипаль і його дочка Юлія були отруєні нервово-паралітичним газом в Солсбері.

Як пише газета "Дейлі експрес", повідомлення включало фразу "посилка доставлена". Таблоїд посилається на свої джерела. Підтверджень цих відомостей від офіційних осіб або в інших ЗМІ - ні.