За лютий 2018 року Службі безпеки України вдалось зафіксувати 12 випадків диверсійної роботи російських спецслужб. Серед них – підпал "Товариства угорської культури Закарпаття".

Про це повідомив заступник голови СБУ Віктор Кононенко під час брифінгу.

Вербував виконавців злочину росіянин Давид Пономарьов. Координацію дій він проводив віддалено – через скайп-зв'язок.

"На початку лютого в Ужгороді здійснено підпал адміністративної будівлі "Товариства угорської культури Закарпаття". Інформацію про те, що вказаний центр обрано спецслужбами РФ як об’єкт атаки для ускладнення українсько-угорських відносин, СБ України отримала ще у грудні 2017 року. Саме тоді СБУ задокументувала спробу громадянина РФ Давида Пономарьова підібрати в Україні виконавців цього злочину", – зазначили у СБУ.

Пономарьов став в Україні "відомим" ще у 2015 року, коли через спільників спробував організувати терористичні акти у Миколаєві. Він, зокрема, планував підірвати ракетний крейсер "Україна" на День Конституції.

Популярні новини зараз

Співачка Slavia показала Дзідзьо, кого він втратив: коротка спідниця і ноги від вух

Закоханий Дантес розтанув перед Дорофєєвою в міні-бікіні: "Рецепт кайфового дня"

Дмитро Комаров зі "Світу навиворіт" вразив невиданими архівами за 10 років подорожей

Головне за ніч: Юля Зайка розповіла про інтим з Заливако, українка народила в лісі, Ротару "відбила" режисера у Пугачової, фатальний вибух газу

Показати ще

Українська спецслужба змогла попередити диверсії російських спецслужб через Пономарьова у Миколаєві та Ужгороді. Зрив операції з підпалом "Товариства угорської культури Закарпаття" змусив російські спецслужби застосувати інший варіант провокації із залученням виконавців іноземних громадян, членів одного з праворадикальних угруповань Євросоюзу.

"Їхні особи встановлено і через відповідні міжнародні процедури ми будемо притягувати зловмисників до кримінальної відповідальності", – заявив Кононенко.

Але хоча виконавців підривної діяльності вдалось затримати, організатори лишаються на свободі, адже живуть вони в Росії і до України не приїжджають.

В Ужгороді напали на угорське товариство.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що розкрито особистості екстремістів, які намагалися підпалити офіс Товариства угорської культури Закарпаття.