Кіберполіція заявляє про вірогідність повторення масштабної кібератаки.

Про це на круглому столі в Інституті Горшеніна сказав старший інспектор з особливих доручень департаменту кіберполіції Національної поліції В'ячеслав Марцинкевич, повідомляє Укрінформ.

Експерт пояснив, що остання кібератака стала такою масовою через те, що податкове програмне забезпечення "M.E.Doc", як канал розповсюдження вірусу, мало доступ до усього комп'ютера і досить часто його заносили у виключення в роботі антивірусних програм.

"Тому шкідливий код абсолютно без зусиль потрапив у комп'ютери", - заявив він.

Він наголосив, що бізнес використовує ще декілька схожих українських спеціалізованих програм.

Популярні новини зараз

Співачка Slavia показала Дзідзьо, кого він втратив: коротка спідниця і ноги від вух

Пономарьов з гумором підтримав новоспеченого татуся Віктора Павліка: "Пашка, вітаю!"

Анна Богдан показала "Холостяка" з голим торсом: "Багато красивої краси"

Регіна Тодоренко втратила найріднішого чоловіка в день народження: "Спочивай з миром"

Показати ще

"Те саме відбувається із цими програмами. Тобто вони рекомендують додавати ці компанії у винятки, в оновленнях теж іноді приходять якісь трояни. Відповідно, не виключено, що це може повторитися, абсолютно не виключено. Точних дат ніхто не може сказати. Тиждень, два, три - невідомо", - заявив експерт.

Як повідомляв "Знай.ua", багато великих компаній не афішують дані щодо того, наскільки постраждала документація після кібератаки вірусом Petya.A, оскільки прагнуть зберегти свою репутацію. Проте експерти зазначають, що багато організацій могли втратити первинну документацію за кілька років.