У понеділок, 9 липня, з'ясувалося, що в місті Південний Одеської області стався дуже сильний зсув, в результаті якого піднялося морське дно Чорного моря. Про це повідомляє видання Думская.

Так, згідно з даними пригода сталася між містом і портом вранці в неділю, 8 липня. Відзначається, що в прибережній зоні на місці триметрової глибини оголилася ділянка морського дна довжиною майже 150 метрів. В результаті зсуву загинуло дуже багато риби, креветок та іншої морської живності.

Крім того, на пляжі відпочивали туристи, і в момент зсуву вони поверталися на машині з узбережжя. Під автомобілем проїжджа частина просіла на півтора метра. У той же час, інші відпочиваючі прийшли на допомогу постраждалим, побудували місток із дощок і виштовхали машину на інший кінець дороги.

Нагадаємо, що Росія негативно ставиться до навчань США і України Сі Бриз-2018 у Чорному морі, так як вони погіршують військово-політичну ситуацію в регіоні". Про це заявив російський сенатор Франц Клінцевич у своєму Twitter, запевнивши, що навчання не представляють небезпеки для Росії.

Але, за його словами, хоча всі пересування відслідковуються онлайн і при необхідності реакція послідує негайно, спільні з США тренування "провокують Київ на необдумані дії, створюючи у нього ілюзію вседозволеності".

Парламентарій також зазначив, що навчання проводиться за тиждень до саміту Володимира Путіна та Дональда Трампа 16 липня в Гельсінкі, якого "дуже багато людей у світі чекають з великою надією".

Раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що в Чорне море увійшли військові кораблі США, а в Одесі приземлилися літаки з американськими військовими. У Чорне море увійшло флагманське судно ВМФ Америки USS Mount Whitney для участі у спільних українсько-американських навчаннях Сі Бриз-2018. Про це повідомила прес-служба командування Шостого флоту ВМФ США. Також ще 6 липня в Чорне море увійшов американський ракетний есмінець USS Porter DDG78. Крім того, тривають прильоти в одеський аеропорт важкої транспортної авіації.