Національний банк заявив про те, що до віпуску готують нові пам'ятні монети з недорогоцінних металів "за тематикою загальнодержавного значення".

Про це йдеться в телеграмі НБУ №50-0027/5210.

Так, на 2018 рік Нацбанк анонсував три спецвипуску монет із серії "Збройні Сили України": "Захисникам Донецького аеропорту", "День українського добровольця" і "100-річчя створення Українського військово-морського флоту".

Перша монета — "Захисникам Донецького аеропорту", — буде запущена в грошовий обіг країни вже 30 січня і отримає номінал 10 грн.

Популярні новини зараз

Каменських кардинально змінила зовнішність і заговорила про почуття: "Ми різні"

Ольга Сумська пожаліла Оксану Марченко через котика

Марічка Падалко почала бігати і "наїхала" на чоловіка Єгора Соболєва: "Мєрзко"

Список небезпечних продуктів: що їсти у жодному разі не можна

Показати ще

При цьому ескіз монети поки не публікується, але в Нацбанку дали детальний опис нового виробу.

На аверсі монети розміщено: угорі ліворуч — напис "Україна" (півколом), під якою рік карбування монети (2018) та малий Державний Герб України. У центрі — стилізована композиція: дві чоловічі руки зі зброєю різних епох, символізує захисників України різних часів. На дзеркальному тлі розташовані написи: "За честь! За славу! За народ!" А внизу зліва — номінал 10 гривень на стилізованому фрагменті щита. Праворуч — логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку україни.

На реверсі монети розміщено стилізовану композицію із зображенням захисника аеропорту на тлі напівзруйнованої вежі, над якою майорить український прапор. Праворуч — прострелена арматура з вертикальними написами: киборг.UA/26•05•2014/21•01•2015.

Монета стане масовою, її заявлений тираж склав 1 млн. примірників.

Про дизайні інших монет поки не повідомляється.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про те, що був відкритий новий спосіб заробити біткоїн.