Стихія завдала Прикарпаттю збитків на суму більше двох мільярдів гривень. Про це розповів голова Івано-Франківської обласної ОДА Віталій Федорів у розмові з кореспондентами "Суспільного".

Насамперед Федорів повідомив, що прем'єр-міністр Шмигаль запевнив його, що 480 мільйонів гривень це лише початкова сума. До того ж, щоб відновити завдану шкоду, необхідно буде пройти шлях закупівлі всього необхідного через систему ProZorro.

"Потрібно буде більше, ніж 480 мільйонів", - підкреслив Федорів.

Повінь на Прикарпатті, фото: ДСНС Івано-Франківської області

Він сказав, що цю суму можна буде спрямувати лише на відновлення постраждалих об'єктів, але не на нове будівництво.

Популярні новини зараз
Непідйомні штрафи до 129 тисяч гривень: за що каратимуть українців Централізованого опалення більше не буде: Україні готують гучну реформу Їхав на похорон, але не думав, що на свій: у "дикій" аварії помер легендарний футболіст Воїни ЗСУ потрапили в оточення і 60 годин боролися за життя - вибрався лише один
Показати ще

Федорів підкреслив, що вже мав досвід з відновленням регіону після повені у 2008 році. Враховуючи обставини, які склалися в минулий раз, було вирішено розділити категорії місць відшкодування.

"Це поточний ремонт – сума коливається приблизно до восьми тисяч гривень. Капітальний ремонт – до 25 тисяч гривень. Коли власник втратив житлові приміщення - 250 тисяч гривень", - пояснив Федорів.

Повінь на Прикарпатті, фото: ДСНС Івано-Франківської області

Голова ОДА підкреслив, що для відшкодування збитків повинні бути складені певні акти, а самі об'єкти повинні мати балансову вартість і стояти на обліку органів місцевого самоврядування як комунальне майно.

За його словами, в даний момент в ОДА готують пропозиції, які дозволять відшкодувати збитки після повені населенню Франківської області. У вівторок ці пропозиції направлять до Кабміну.

Він додав, що особисто проконтролює рішення щодо розподілу коштів.

"Всі правоохоронні органи будуть задіяні, щоб контролювати кожен об'єкт, який буде реалізуватися за ці гроші" - сказав Федорів.

Нагадаємо, раніше на Франківщині повінь затопила села.

Як повідомляв портал "Знай.uа" річка Чорний Черемош вийшла з берегів.

Також, "Знай.uа" писав, що в Яремче під жінкою з дітьми обвалилася дорога.