Думаєте, що помилилися і продали якусь річ дешевше справжньої вартості? Тоді ви ніколи не чули про по-справжньому не вигідні угоди. Ці продавці та покупці увійшли в історію, уклавши найпровальніші договори.

Покупка компанії Google за 750 000$

На сьогоднішній день капіталізація Google становить близько 800 млрд. доларів США, але в далекому 1999 році її творці були готові продати компанію будь-кому, хто заплатить 1 млн. доларів. На той момент пропозицією зацікавився один з найбільших інтернет-порталів Excite, якому в ході торгів вдалося збити ціну до 750 000$. У підсумку, генеральний директор Excite скасував операцію, враховуючи цю ціну занадто високою. Ймовірно, в той момент він зробив найбільшу помилку в своєму житті.

Купівля Манхеттена за 24$

Голландські колоністи, які висадилися на березі острова в 1626 році, зустріли місцевих аборигенів. Довго не роздумуючи, європейці запропонували індіанцям віддати їм цей острів, обмінявши його на 60 гульденів (сума, еквівалентна 24$) і брелки з намистом: мабуть, для обміну пропонувалося все, що знайшлося у колоністів в кишенях. Вважаючи, що острів площею 87,5 км2 дійсно коштує 24$ і декількох брязкалець, індіанці погодилися на угоду.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам призначать тимчасову допомогу: хто отримає значні виплати В українців масово горять холодильники: як зберегти техніку під час відключень світла За таке влітку ще не платили: сюрпризи в платіжках дедалі незвичніші Українців, які відкладали долари чи євро змусять сплатити штраф: 20% від суми
Показати ще

Телефон - іграшка для дітей

У 1876 році Вільям Ортон був президентом компанії Western Union, яка була монополістом на ринку надання телеграфних послуг. В один прекрасний день, Вільяму запропонували придбати патент на нещодавно винайдений телефон. У президента телеграфної компанії ця пропозиція викликала лише сміх. Тоді він сказав, що не бачить у телефону ніяких комерційних перспектив і майбутнє абсолютно точно належить телеграфу, водночас додавши, що телефон можна розглядати тільки як "іграшку для дітей".

Можна тільки здогадуватися, наскільки сильно Ортон покусав собі лікті, коли через 2 роки телефонний зв'язок почав стрімко поширюватися по світу.

Продаж Аляски

18 жовтня 1867 року територія Аляски площею 1519000 км2 була передана Російською Імперією у володіння Сполучених Штатів Америки за 7,2 млн. доларів. Виходить, за кожен квадратний кілометр нової території американський уряд заплатив за 4,74$.

Через деякий час були виявлені багатства земель Аляски - величезні запаси корисних копалин. В середині 19 століття Російській Імперії терміново були потрібні гроші на модернізацію виробництв і будівництво нових залізниць. Кошти вирішили отримати шляхом продажу непотрібної і даремної, здавалося б, території. Однак чи варто було це отриманих вигод, враховуючи, що за минулий з моменту продажу строк США окупила витрачені на купівлю Аляски кошти в 18 000 разів?

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", археологи з'ясували склад лицарів Круглого столу.