Багато блискавичних битв вплинули на розвиток сучасного світу набагато більше, ніж тривалі війни. Одним з перших прихильників тактики бліцкригу був Наполеон Бонапарт, якому в 1814 році знадобилося менше тижня, щоб розбити армію фельдмаршала Блюхера.

Ми підготували для вас історію найбільш швидкоплинних військових кампаній в історії.

Серія битв, що почалася 12 лютого увійшла в історію як "Шестиденна війна".

Шестиденна війна - 1814 рік

Популярні новини зараз
Пекельна спека нарешті залишить територію України – які сюрпризи готує нам серпень Українців, які відкладали долари чи євро змусять сплатити штраф: 20% від суми Штрафу не буде, але заплатити доведеться більше: чим загрожує ігнорування повірки лічильника Платити за електроенергію потрібно по-новому: постачальник послуг попередив споживачів
Показати ще

Секрет такої швидкої перемоги французького полководця - вивірена до дрібниць стратегія. Союзні прусско-російські війська переважали числом французьку армію в кілька разів, проте великої ролі це не зіграло. План Наполеона базувався на досить простій тезі: розділяй і володарюй. Імператор атакував розрізнені Сілезькі корпуси на марші, вкладаючи в кожен удар всю міць своєї армії. В результаті війська Блюхера врятувало тільки відступ, а Бонапарт завершив війну всього за шість днів.

Друга Балканська війна - 1913 рік

Нетривала (всього місяць), але вельми кривава Друга Балканська війна почалася стараннями двох держав: Німеччини та Австро-Угорщини. Сформований Балканський союз був украй невигідний цим країнам: кілька витончених політичних провокацій - і незадоволена розділом територій Болгарія вже нападає на Сербію і Грецію. Підсумком став нищівний розгром Болгарії. Сам Балканський союз, відповідно, канув у історію. Що ще важливіше, підписаний після закінчення військових дій мирний договір серйозно змінив всю політичну ситуацію на Балканах, загострення якої стало однією з головних передумов до початку Першої світової війни.

Китайсько-в'єтнамська війна - 1979 рік

Збройний конфлікт між Китаєм і В'єтнамом увійшов в історію як перша війна між соціалістичними країнами. Незважаючи на численні політичні ноти і попередження, В'єтнамські війська вторглися в Камбоджу. Китай відреагував негайно: оскільки вищі чини керівної партії були, звичайно ж, вкрай не зацікавлені в появі біля кордонів сильної держави, яким цілком міг стати В'єтнам. За даними незалежних експертів, за 27 днів війни обидві сторони втратили близько 40 000 солдатів. Закінчилися бойові дії так само дивно, як і почалися. Китай стверджував, що в ході військових операцій були виконані всі поставлені завдання. В'єтнам же рапортував про вкрай успішне відображення всіх атак противника. Перемогли всі.

Фолклендская війна - 1982 рік

Причиною жорстокого, хоча і короткого, протистояння Аргентини і Великобританії стали Фолклендські острови. Причому ні та, ні інша сторона війною цей конфлікт офіційно не визнала, назвавши те, що відбувається "відновленням контролю над своєю законною територією". За неповних 74 дня війська Великобританії здобули рішучу перемогу, залишивши контроль Фолклендів за собою.

Різдвяна війна - 1985 рік

Вона ж Агашерская - за назвою місцевості, за яку розгорілося збройне протистояння між Малі і Буркіна Фасо. Зайняти багату корисними ресурсами (нафтою і газом) територію прагнули обидві держави, для кожного з яких Агашерська смуга могла б вважатися мало не манною небесною. Від повного знищення агресивні африканські народи врятувало лише втручання Організації африканської єдності. Підсумком напруженого протистояння стало соломонове рішення ООН: Агашерскую територію просто розділили порівну.

Як повідомляв портал "Знай.uа", одна з війн, яка за різного роду причин забрала життя мільйонів людей, тривала всього 40 хвилин, таким чином, встановивши рекорд за швидкоплинністю. Війна велася між Великобританією і Занзібаром в 1896 році.