Одна з воєн, яка за різного роду причин забрала життя мільйонів людей, тривала всього 40 хвилин, таким чином, встановивши рекорд за швидкоплинністю.

Історія бачила безліч військових конфліктів: від революцій і боротьби за незалежність до територіальних суперечок, від воєн, які припиняли вогнь, до багатовікової ворожнечі.

Як відомо, найдовшою з цих воєн була 335-літня війна між Нідерландами і архіпелагом Сіллі. Ще одним боєм, залишили свій слід в історії як "самий короткий вирішальний бій", стала битва при Мохаче, яка йшла близько двох годин.

А от війна, що спалахнула між Великобританією і Занзібаром в 1896 році, тривала всього 40 хвилин. Ця війна, в якій зійшлися англійські колонізатори і занзібарський султанат, увійшла в історію як найкоротша війна в світі.

Популярні новини зараз
Українців, які відкладали долари чи євро змусять сплатити штраф: 20% від суми Українці отримають рахунки за світло з несподіваними сумами: підвищення тарифу відчують не всі Готуйтеся до нових платіжок: для українців подорожчають дві важливі комунальні послуги Платити за електроенергію потрібно по-новому: постачальник послуг попередив споживачів
Показати ще

Яка проблема виникла між двома сторонами, за що вони воювали протягом 40 хвилин і як ця війна могла так швидко закінчитися? Давайте розберемося.

Острів Занзібар: британська колонія

Згідно з угодою, підписаною між Великобританією і Німеччиною в 1890 році, стратегічно важливий острів Занзібар у східній Африці перебував під впливом Британської імперії.

Баргаш бажав незалежності

Після смерті султана Занзібару Хамада ібн Тувайни 25 серпня 1896 року новим султаном став Халід ібн Баргаш. Баргаш хотів позбутися від британського протекторату і, проголосивши незалежність, створити свою імперію. З іншого боку, для британців про це не могло бути й мови. Свавільні дії Баргаша, який сів на трон стали турбувати колоніальну державу.

Британія підтримувала Хамуда ібн Мухаммада

Запалила гніт Британія, яка намітила кандидатом на престол, Хамуда ібн Мухаммада. Британія стала тиснути на Баргаша, щоб зсадити його з трону. Баргаш не хотів залишати престол.

Війна

Британці, які побажали силою змусити Баргаша підкоритися їх вимогам відмовитися від претензій на трон, оголосили Занзібару війну. 27 серпня п'ять британських кораблів, які підійшли до гавані Занзібару, були готові будь-якої миті відкрити вогонь.

Швидкоплинна погибель Занзібару

З початком військових дій військово-морські сили Занзібару були потоплені, війська на березі — розбиті. Перемогу над імперією Баргаша, ща так і не відбулася британці здобули за 40 хвилин.

Портал "Знай.uа" повідомляв, війна ніколи не буває приємною. Але яку ж війну можна назвати найжахливішою?