День народження протигаза відзначається 12 червня. Варто відзначити, що в 2018 році він справляє 169-ю річницю. Свято присвячене винаходу, за допомогою якого людина може при виникненні загрози захистити себе від отруйних речовин і радіаційного зараження.

Історія винаходу протигаза

Згідно журналу «Популярна механіка», пристосування у вигляді губки люди використовували як протигаз ще в Стародавній Греції. Примітивні варіанти респіраторів винайшов в 1799 році німецький натураліст і географ Олександр Гумбольдт. У той час він працював гірничим інженером.

Датою народження протигаза вважається 12 червня 1849 року, коли житель Луїсвілля в графстві Джефферсон, штат Кентуккі, Льюїс Фектик Хаслетт отримав патент на цей винахід. Пристрій тоді називався «Легеневим протектором». Винахідник використовував пористий матеріал, здатний фільтрувати пил та інші шкідливі речовини від повітря.

При військових діях протигаз Хаслетта виявився неефективним. Це показала Перша світова війна. Тоді технолог Куммант і хімік-органік Зелінський розробили перший дієвий протигаз. Для системи фільтрації вони використовували деревне вугілля. Згодом їх винахід врятував не один мільйон людей, собак і коней. Коні сильно чинили опір, коли на них надягали незрозумілі маски. Собаки ставилися до цього процесу більш спокійно.

Цікаві факти

У Радянському Союзі розробили протигаз-камеру для захисту дітей до півтора років. Сумка з прогумованої тканини була герметичною. Вона мала ручки для перенесення і зовнішні повітронепроникні рукава з рукавичками для догляду за дитиною.

Популярні новини зараз
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат: є лише 10 днів Чому українці платять за світло втричі більше: за це питання серйозно візьмуться Українці в паніці змітають із полиць пристрої для зарядки: ціни починають не кусатися, а з'їдати Тарифи на воду різко підняли: скільки коштуватиме куб, ціни по областях
Показати ще

Німці першими застосували хлор і гірчичний газ при проведенні бойових дій біля бельгійського міста Іпр в період Першої світової війни, незважаючи на відсутність у них протигазів та інших подібних засобів захисту.

Раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що в результаті проведеного в ніч на 8 червня повітряного нальоту на контрольованому повстанцями і ісламістськими угрупованнями регіоні на північному заході Сирії загинуло щонайменше 44 людини.