Голодомор 32-33 років – одна з найтрагічніших подій за всю історію нашої країни. День пам'яті жертв голодомору проходить щорічно 26 листопада. Але, дата прийняття "Закону про п'ять колосків" – 7 серпня. І тому, ми вирішили згадати найсумнішу подію, і розповісти вам кілька фактів про неї.

Голодомор 1932-1933: яка ж причина

Вагомого приводу голодомору в 32-33 роках не було. Тоді влада СРСР запровадила його штучно, проводячи примусові хлібозаготівлі. Тоді кожен селянин повинен був здавати певну норму зерна, і дуже велику. У тих, хто не міг цього зробити, забирали всю худобу та іншу їжу. Так влада хотіли змусити здати заховане зерно, якого не було. Така політика продовжувалася 17 місяців.

Голодомор 1932-1933: що ж таке "Закон про п'ять колосків"

З'явився він у 1932 році. Тоді Сталін підписав закон, який передбачав мінімум 10 років в'язниці, максимум – розстріл, за крадіжку з колгоспів. Прозвали його "Закон про п'ять колосків" за те, що навіть кілька зібраних без дозволу колосків приводили до розстрілу.

Популярні новини зараз

Вербна неділя з 19 квітня по 2 травня: чого категорично не можна робити перед Великоднем

"Нова пошта" змінила тарифи на міжнародні посилки: як заощадити 25%

Без п'яти хвилин тато Віктор Павлік осідлав мрію Пікалова - хай буде батл: "У старості щеня..."

Дзідзьо показав, у кого "позичив" своє ім'я - "Був мега популярний"

Показати ще

Голодомор 1932-1933: як виживали люди

Багато хто, виживав, поїдаючи мертвих тварин: котів, собак, птахів, щурів, навіть деяких жуків. Крім цього, люди харчувалися рослинами: кропива, листя деяких дерев і навіть їх кора. Були зареєстровані досить часті випадки канібалізму.

Голодомор 1932-1933: скільки загинуло

За весь час голодомору загинуло приблизно 3 – 3,5 мільйонів людей. А взимку люди гинули особливо часто: 24 людини у хвилину. З них було понад 80 відсотків українців, трохи менше 5 відсотків росіян, а інші: євреї, поляки, білоруси, болгари. Але точних даних немає, тому що всі документи були відразу ж знищені. Історики, говорячи про втрати, розходяться в цифрах від 2 мільйонів до 10.

Голодомор 1932-1933: коли він був визнаний геноцидом

Це сталося в 2006 році. Тоді Верховна Рада України офіційно назвала голодом 32-33 років геноцидом українського народу. Цю ініціативу підтримало понад 20 країн по всьому світу.