Археологи знайшли масове поховання в Перу — скелети 56 дітей

Ці діти були у віці від 6 до 8 років та від 11 до 14 років. Археологи вважають, що вони були принесені в жертву стародавньою цивілізацією Чиму.

З дітьми також були виявлені останки 30 молодих лам.

Імовірно, діти вбиті в рамках ритуалу, щоб запобігти руйнівні дощі і повені, які спустошили регіон близько 600 років тому.

Вчені вважають, що Хуанкако, де були знайдені останки, є найбільшим на планеті місцем людських жертвоприношень.

Популярні новини зараз
Готуйтеся до нових платіжок: для українців подорожчають дві важливі комунальні послуги Vodafone дав можливість залишатися на зв'язку за 35 гривень на місяць: як скористатися шансом Пільгу дадуть навіть родичам: хто в Україні отримав право на 50% знижки по комуналці Українці зможуть насолодитись світлом: енергетики дають оптимістичний прогноз
Показати ще

Поховання знайшли ще на початку травня, але пресі повідомили про це тільки через місяць. За цей час експерти проаналізували зразки ґрунту з цієї місцевості. Вони вказали на те, що регіон був вражений природним феноменом Ель-Ніньо, що зруйнувало сільськогосподарські угіддя і привів у непридатність рибний промисел.

Фахівці не знайшли у дітей слідів яких-небудь хвороб. Це, на їхню думку, говорить про те, що принесені в жертву були представниками середнього або вищого класу.

Ель-Ніньо – феномен, що проявляється в аномальному підвищенні температури поверхневого шару приекваторіальній частині Тихого океану на 0,5 градуса Цельсія. Встановлено, що він може служити причиною руйнівних злив і повеней на суші.

Культура Чиму панувала на півночі сучасного Перу приблизно з 1250 по 1470 рік. Протягом своєї історії царство Чиму поступово розширювалося, підкоряючи ряд більш дрібних культур, але в кінцевому результаті було повністю завойована інками.

"Знай.uа" нагадує, що стародавній народ хунну, який жив на північному заході сучасного Китаю і Монголії, вмів робити трепанацію черепа. Це вдалося з'ясувати петербурзьким археологам з Інституту історії матеріальної культури РАН.

На розкопках в Туві вони знайшли останки жінки, яка жила в I столітті до нашої ери. Її череп опинився трепанированным — в ньому є отвір діаметром 6 сантиметрів.

По всій видимості, похована жінка не відрізнялася особливим багатством, тим не менш на ній була красива одяг, покрита прикрасами, — пояс, розшитий бісером, цікава пряжка.