Паганіні - один з найвидатніших скрипалів всіх часів і народів, історія життя якого вражає свідомість людей і досі. Його батько працював вантажником з порту. Він зумів розгледіти в синові талант і наставити його на творчий шлях, хоча сам був вкрай далекий від мистецтва і богемного життя.

Трохи пізніше Нікколо Паганіні так віртуозно володів інструментом, що серед знайомих почали народжуватися плітки про укладення ним контракту з сатаною. А він в цей час продовжував видобувати вражаючі звуки, ось тільки не з натягнутих струн, а з кишок жінки, палачем якої він сам і став.

Слава скрипаля

Батько Паганіні був настільки засліплений ідеєю зробити сина знаменитим скрипалем, що змушував займатися його щодня, не дозволяючи навіть прогулянки. Незабаром дитина стало заручником інструменту. Через виснажливі заняття хлопчик впав у кому. Родичі вирішили, що Паганіні помер і мало не поховали його. Навіть після одужання він не залишив заняття музикою, а слава про великого скрипаля рознеслася за межі рідного міста.

У вісім років Паганіні вже написав сонату для скрипки. У дитинстві він придумав масу власних каприччо, які досі вважаються неповторними музичними творами. Скрипаль став наслідувати на скрипці голос птахів, дитячі голоси, звуки дудки, голос бика і різні інші звуки.

Популярні новини зараз
Асфальт буде плавитись під ногами: в Україну знову повернеться спекотна погода Гроші змусять повернути державі: українців попередили В Україні підвищать ще один комунальний тариф Олена Бюн розповіла, хто насправді замовив убивство Ірини Фаріон
Показати ще

Безумовно, у володінні скрипкою Паганіні був незрівнянний, але біографія його життя жахлива, як і він сам. У дев'ять років музикант пізнав найсильніше почуття - любов до дівчини. Це був перший і останній раз - після в Паганіні були любовні зв'язки, але до кінця своїх днів він відчував себе самотнім.

Угода з дияволом

Паганіні побився об заклад, що зможе керувати оркестром на скрипці з єдиною струною. Йому вдалося виграти це парі, і навіть отримати бонус - музикант вразив сестру Бонапарта, Елізу. Дівчина буквально втратила свідомість від віртуозної гри Паганіні.

Після одного з концертів, божевільний фанатик говорив, що спостерігав як за скрипалем стояв сатана і керував його рукою. Люди вчепилися в чутки і охрестили цю композицію "Арія скрипаля диявола". Тепер погана слава переслідувала Нікколо завжди.

Після смерті Паганіні, церква звинуватила його у зв'язку з дияволом і не дозволила ховати за традиціями. Похон музиканта відбувся через 56 років. Подейкують, що люди бачили неушкоджений труп, а під час церемонії під землею звучала мелодія скрипки.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", відомий скрипаль помер від раку.