І в Шотландії вірили в русалок, більше того вірять досі. Ці дивні істоти значно відрізнялися від тих, з якими ми вже встигли вас познайомити. Асраї - у шотландському фольклорі водяні фейри.

Ці фейри виглядають як прекрасні дівчата з довгими зеленими косами. Зросту асраї невеликого - від двох до чотирьох футів (0,6-1,2 м). Одягу вони не носять. Між пальцями ніг у них перетинки. Боязкі, сором'язливі, вони мешкають на дні моря і в глибоких озерах.

За легендою, варто тільки сонячним променям торкнутися крижаної шкіри асраї, як вона відразу ж перетвориться у калюжку солоної води.

Головний ворог асраї - людина: ці маленькі істоти в жіночому вигляді настільки прекрасні, що люди не можуть втриматися від спокуси схопити їх.

Популярні новини зараз
Зупинили на вулиці і силоміць тягнуть в ТЦК: юрист дав поради, які врятують від неприємностей Олена Бюн розповіла, хто насправді замовив убивство Ірини Фаріон Комунальники знайшли управу на хитрунів, які не платять роками: позбавляють найважливішого Українців, які відкладали долари чи євро змусять сплатити штраф: 20% від суми
Показати ще

Ці таємничі істоти з шотландського фольклору настільки рідкісні, що їх можна побачити тільки раз у сторіччя, коли вони піднімаються з дна океану щоб помилуватися повним місяцем.

Це витончені діви, чиє тіло оточене таємничим сяйвом. В Англії та Шотландії вірять - русалки існують, і їх до цих пір можна зустріти вночі, коли вони випливають з безодні за чарівним місячним світлом.

Існує така легенда.

Один чоловік рибалив в повню на озері і раптом відчув, як затріпотіла сітка. Витягнувши невод, рибалка побачив дівчину невимовної краси. Це була асраї. Вона настільки полюбилася рибалці, що той ні в яку не бажав її відпустити: посадив на дно човна, вкрив очеретом. Дівчина була холодною, як лід, і рибак навіть обпік об неї руку. Не звертаючи уваги на плач дівчини, він повів човен до далекого берега. Встало сонце. В ту ж мить асраї скрикнула. Рибак обернувся і побачив. що в човні нікого немає. Про нічну гостю нагадувала лише калюжка води на дні човна та обпалена рука.

Протягом дня вони залишаються в глибинах вод, але їх можна побачити під поверхнею води, коли світить місяць. Деякі людські чоловіки були настільки вражені красою Асраї що намагалися захопити їх силою.

Іноді Асраї можна помітити, як вони з'являються і танцюють на поверхні води, ніби діви-міражі, що складаються з туману. Асраи є найпоширенішими істотами-духами в річках і озерах Англії і Шотландії.

Як повідомляв портал "Знай.uа", стародавні індуси так само, як і інші народи вірили, що русалки існують. Вони називали їх апсари, в перекладі - "багатоводні", і вважали покровителями річок, озер і хмар. Але у них була значна відміна від русалок інших народів.