Бернард Шоу - видатний критик свого часу і найславетніший - після Шекспіра - драматург, який писав англійською мовою. І в цей день - 26 липня - йому б виповнилося 162 роки.

Джордж Бернард Шоу уславився серед сучасників якщо і не мудрецем, то людиною приголомшливо гострого розуму і мови, схожого на лезо бритви. Ми розповімо цікаві факти і випадки з життя саркастичного письменника.

Шоу єдина людина, удостоєна одночасно і Нобелівської премії з літератури (1925, "За творчість, відзначену ідеалізмом і гуманізмом, за іскрометну сатиру, яка часто поєднується з винятковою поетичною красою") і премії "Оскара" (1938, за сценарій фільму "Пігмаліон" ). Письменник відмовився від грошової частини Нобелівської премії з літератури, проте прийняв медаль лауреата.

Популярні новини зараз
Сукня за 8 млн грн, вілла росіян і Максим Галкін - тамада: весілля киян у Комо розлютило українців Це було ще не спекотно: Україну накриє небезпечна температура Усі надії лише на індексацію: як в Україні зміняться пенсії у 2025 році Зупинили за порушення – можуть доставити до ТЦК: нові правила мобілізації
Показати ще

Відомо, що драматург захоплювався боксом і навіть виступав на змаганнях. Шоу виступав в середній вазі. Саме заняття боксом дали починаючому тоді письменнику багатий матеріал для написання роману про боксерів "Професія Кешел Байрона". Учитель Шоу - Нед Доннелі, який першим викладає письменнику уроки боксу, - виведений в романі під ім'ям Неда Скена.

Про це докладно розповів журналіст і письменник Бенні Грін у книзі "Чемпіони Шоу", виданої в 1979 році в Лондоні.

"Скільки ви хотіли б заробляти, щоб вважати себе щасливим?" - запитали якось у Бернарда Шоу, - "Рівно стільки, скільки я заробляю на думку моїх сусідів", - відповів він.

Шоу часто любив сам вести машину, забираючи кермо у особистого шофера. Одного разу, коли він вів машину по дуже нерівній і звивистій дорозі з багатьма поворотами, у нього несподівано виникла тема для нової п'єси.

"Що ви думаєте про мою ідею?" - запитав збуджений Шоу шофера, який сидів поруч, і з юнацьким азартом став розвивати перед ним сюжетні хитросплетіння задуманого ним твору.

Несподівано водій вирвав у захопленого Шоу кермо.

"Що ви робите?" - вигукнув від несподіванки письменник.

"Вибачте, сер, - відповів шофер, - але у вас виходить такий прекрасне твір, що я не хочу дозволити вам померти раніше, ніж ви його напишете".

Письменник був вегетаріанцем і дожив до 94 років.

У 70 років на питання "як ви себе почуваєте?" він відповів: "Прекрасно, тільки мені докучають лікарі, стверджуючи, що я помру, якщо не буду їсти м'ясо".

У 90 років на те ж питання він відповідав: "Прекрасно, більше мене ніхто не турбує: ті лікарі, які мене лякали, що я не зможу прожити без м'яса, вже померли".

Помер Шоу 2 листопада 1950 року. За його бажанням тіло його було спалено без всяких обрядів, а прах змішаний з прахом дружини і розсипаний в його улюбленому саду.

Нагадаємо, автор незвичайних творів і життя прожив незвичайне. Дивні факти з життя Франца Кафки.

Як повідомляв портал "Знай.uа", алкоголь одним допомагав письменникам зібратися з думками, інших зводив в могилу — але якби вони були непитущими, історія літератури напевно була би зовсім іншою.

Також "Знай.uа" писав, про життя Ернеста Хемінгуея і про жінок, які були його музами.