Таке могло статися лише в Австралії: на одному з пляжів виявили зуби гігантської доісторичної акули. Вважалося, що вона вимерла 25 мільйонів років тому. Про це повідомляє Phys.org.

Розміри гіганта майже вдвічі перевищують головного сучасного хижака океану, велику білу акулу.

Незвичайну знахідку зробив палеонтолог Філіп Мулаллі. Вченим знадобилося майже півроку, щоб підтвердити справжність зуба.

Палеонтолог-любитель Філіп Маллалі натрапив на унікальний артефакт, коли прогулювався по місцевості Ян-Джуці, розташована приблизно в 100 кілометрах від Мельбурна.

Популярні новини зараз

Марина Боржемська на відпочинку знайшла заміну В'ячеславу Узєлкову: "Моя любов"

Тіну Кароль "присоромили" в прямому ефірі через Ірину Білик: попросили забрати слова назад

Лариса Ніцой "викрила" школярів по всій Україні, картина плачевна: "Ненормальна ситуація"

"Шо ти ригаєш...": Анастасія Приходько нарвалася на жорстку відповідь за приниження на "Співають всі"

Показати ще

"Я йшов по пляжу в пошуках скам'янілостей, повернувся і побачив частину зуба у валуні", − сказав він. − Я знав, що це важлива знахідка, якою потрібно поділитися з людьми."

Велика зубчаста вузькозуба акула (Carcharocles angustidens) досягала 9 метрів в довжину і полювала на доісторичних китів. Мабуть, у наш час такого гіганту просто не вистачило б їжі у всьому океані.

Старший куратор палеонтології хребетних музею Вікторії Еріх Фіцджеральд підтвердив, що семисантиметрові зуби належать вимерлому хижакові, відомому як велика зубчаста узкозубая акула (Carcharocle angustidens).

Він підкреслив, що велика рідкість виявити кілька зубів однієї акули

Carcharocles angustidens — найближчий родич мегалодона, вимерлого 2,6 мільйонів років тому. Втім, деякі вчені вважають, що мегалодон досі ховається десь у темній глибині Світового океану.

Нагадаємо, криптозоологи оголосили про те, що у них є докази того, що в надрах вод мешкає акула мегалодон, предки якої жили на нашій планеті 5-20 млн років тому. За офіційними науковими даними, водні хижаки, вага яких досягала 100 тонн, давно вимерли.

Як повідомляв портал "Знай.uа", палеонтологи із США повідомили про відкриття раніше невідомого виду "броньованого" динозавра, останки якого були виявлені в 2008 році. На Youtube-канал Музею природної історії штату Юта опубліковано відео з знахідкою.

Також "Знай.uа" писав, на перших розкопках, де був виявлений скелет титанбоа, вчені спочатку не повірили своїм очам — ніхто уявити не міг, що змії в принципі здатні виростати до таких неймовірних розмірів.