Британські вчені прийшли до висновку, що південна частина басейну Амазонки, яка, як вважалося, була безлюдною до прибуття Колумба, насправді могла бути домом для мільйонів людей.

Це відкриття зробила група археологів з університету Ексетера, які використовували супутникові знімки для обстеження верхнього басейну річки Тапайоса в Бразилії, пише Science Alert.

На цьому місці археологам вдалося відкрити близько 81 знахідок. Зокрема, команда виявила докази існування численних укріплених селищ, датованих 1250-1500 роками нашої ери.

Популярні новини зараз

Тіна Кароль показала красеня, з яким підкорює Ісландію: "Нас розсекретили"

Ірина Білик відправила молодшого сина до свого батька Аслана Ахмадова: відриваються на повну

Тоня Матвієнко показала улюблене хобі свого брата-ченця: робить неймовірні речі

Юлія Мендель відверто зізналася, чому пішла від Володимира Зеленського: "Колосальне навантаження"

Показати ще

“Існує поширена помилка, що Амазонка – це старовинний вигляд, де живуть розрізнені кочові громади. Це не так. Ми виявили, що деякі популяції далеко від великих річок набагато більше, ніж вважалося раніше, і ці люди впливали на навколишнє середовище, а їх сліди ми все ще можемо знайти сьогодні", – говорить один з археологів, Йонас Грегоріо де Соуза.

Крім величезних масштабів деяких з цих давно прихованих структур, називають дивним той факт, що басейн річки Тапайоса дослідники довгий час вважали нежитловим. Вчені заявляють, що в цьому місці розкопки ніколи не проводилися, у зв'язку з чим тут знаходиться величезна кількість археологічних знахідок.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що вчені з Великобританії змогли знайти науковий доказ існування інопланетних форм життя на інших планетах. За допомогою теорії Великого вибуху фахівці довели, що людство не самотньо у Всесвіті.

Автор дослідження професор Річард Грінвуд з британського Відкритого університету сказав: “Оскільки вода є таким життєво важливим інгредієнтом для життя, ми справедливо вважаємо її дорогоцінною. Дослідження довели, що вода надзвичайно стійка і може пережити подію, настільки ж катастрофічне, як зіткнення двох планет, і навіть великий вибух".