Ми рідко звертаємо увагу на речі, якими користуємось регулярно. І, тим не менше, кожна річ має свою історію. Навіть така проста, як, скажімо, соломинка для коктейлів. Сьогодні, 3 січня, у соломинки, до речі, день народження. Саме в цей день у 1888 році сучасну соломинку запатентував американський підприємець Марвін Стоун. Але про все по порядку.

З історії соломинки

Перші трубочки для алкогольних напоїв, згідно з археологічними даними, почали використовувати ще в Месопотамії. Шумери, як відомо, досягли серйозних успіхів у варінні пива, а пили його часто і багато. Але сучасних технологій очищення у них не було, так що на дні глечиків було багато осаду і всяких продуктів ферментації. Щоб пити тільки смачні «вершки», не чіпаючи гіркий осад, шумери і використовували трубочки. Хто бідніший, той робив соломинки з рослин. А багатії замовляли собі золоті трубочки з коштовностями.

Незалежно від шумерів, схожий девайс сотні років існував в Аргентині. За допомогою трубочки бомбільї там прийнято пити традиційний відвар мате.

Популярні новини зараз
Жителів сіл та райцентрів почнуть мобілізувати по-новому: Кабмін радикально змінив правила Головне за 16 червня: супермаркети не приймають купюри, друге подорожчання електроенергії та блокування карток українців Закінчення війни вже близько – старець Діонісій обнадіяв українців пророцтвом Для власників квартир приготували новий тарифний "сюрприз": яка послуга дорожчає
Показати ще

На початку XIX століття в Європі і США поширення набули житні соломинки, в основному для коктейлів з віскі і бурбоном. Саме такий коктейль, м'ятний джулеп на основі бурбона, за легендою, любив попивати Марвін Стоун. І в якийсь момент його осінило.

Народження

Кажуть, що одного разу Марвін Стоун сидів у своєму кабінеті і нервував. Переживав бізнесмен через те, що його основне підприємство по виробництву паперових мундштуків для сигарет приносило все менше і менше прибутку. У спробі заспокоїтися він зробив собі коктейль і почав пити його через житнє соломинку. Але вона розмокла, і волокна жита потрапили Марвіну в рот, через що він рознервувався ще більше.

Тоді Стоун скрутив з паперу трубочку і проклеїв з одного боку. Папір був звичайним і розмокав ще швидше за жито. Але ідея в голові у бізнесмена вже народилася.

Через пару днів Стоун знайшов підходящий матеріал. Справа в тому, що поштові марки в США тоді виготовляли з манільського паперу, до складу якої входила манільська пенька - задерев'яніле рослинне волокно. Саме такий папір Марвін і закупив для першої партії коктейльних трубочок.

Діаметр трубочок був підібраний так, щоб в рот не потрапили кісточки лимона. Тому вони були дуже тонкі, передбачалося, що варто використовувати їх відразу по дві або навіть три.

Еволюція

Наступним етапом став винахід машини для виробництва соломинок. Так, до 1906 року вони виготовлялися вручну. Справа в тому, що алкоголь не тільки поступово роз'їдав клей, але і клей, в свою чергу, псував смак коктейлю.

Блискуча ідея прийшла в голову ріелтера Джозефа Фрідмана в середині 1930-х років. У якийсь момент Фрідман зрозумів, що йому незручно пити коктейлі зверху, набагато зручніше було б загинати трубочку. Результатом його роздумів стало винахід гофрованої частини трубочки, що дозволяла загинати її як завгодно.

Дивно, але ніхто з виробників трубочки, яких на той час було вже чимало, не зацікавився цим нововведенням. Тоді Фрідман вирішив вкласти гроші у власне виробництво «Flexible Straw Corporation». І вже через десять років став мільярдером.

Гофровані соломинки Фрідмана закуповували не тільки бари і ресторани, а й лікарні. У той час хворих поїли через скляні трубочки, які часто розбивалися, а ще були занадто дорогими, щоб бути одноразовими. Трубки Фрідмана витончено вирішували цю проблему.

Нарешті, винахідником сучасних пластикових трубочок для напоїв став американський німець Отто Дайфенбах. Він сам винайшов обладнання та відкрив невеликий завод недалеко від Балтімора. До того Дайфенбах виробляв швейні машинки, а трубочку винайшов випадково. З чуток, якось він, задумавшись про щось, почав накручувати целофан з сигаретної пачки на якусь паличку. А коли дістав палицю, побачив у себе в руці майже готову соломинку.

Саме так, після низки випадковостей, що сталися з підприємливими людьми, ми отримали зручну соломинку для напоїв, без якої наше життя вже уявити зовсім не просто. Навіть якщо це і здається дрібницею. Так що відсвяткуйте день народження нашої маленької помічниці парочкою коктейлів.