Сьогодні Україна відзначає День високомобільних десантних військ. Хоча це свято відзначали ще в СРСР і носило воно дещо іншу назву (високомобільних десантних військ), за роки незалежності традиції зберігалися.

Вперше десант висадився 2 серпня 1930 року під Воронежем, тому у серпні цього року - ювілейний 25-й День ВДВ незалежної України. Саме ці хлопці брали участь в обороні Донецького аеропорту три роки тому, воювали під Мар'їнкою та штурмували Савур-Могилу.

До складу високомобільних десантних військ входять кілька основних підрозділів:

25 бригада – Дніпро

Популярні новини зараз
Головне за ніч: Олег Псюк з Kalush Orchestra "посунув" Катю Осадчу, заява про контрнаступ ЗСУ на росію і можливий напад рф на Молдову Катя Осадча нажила собі конкурента: Олег Псюк з Kalush Orchestra запустив по всій Європі "панамковий" тренд Люди співали, а очі плакали: Тіна Кароль розчулила зал під час концерту, "Шикарний виступ" Леонід Кравчук за рік до смерті передбачив, коли Україна переможе: "Поки не змусять..."
Показати ще

45 окрема десантно-штурмова бригада – Болград

46 окрема десантно-штурмова бригада – Полтава

79 окрема аеромобільна бригада – Миколаїв

Проте, українською столицею та навіть серцем ВДВ часто називають Житомир: тут базується і 199-й навчальний центр Високомобільних десантних військ України, де й народилося відоме гасло: "Ніхто, крім нас!".

Як повідомляв портал "Знай.ua", українські аси підкорили міжнародне авіашоу.