Сьогодні Україна відзначає День високомобільних десантних військ. Хоча це свято відзначали ще в СРСР і носило воно дещо іншу назву (високомобільних десантних військ), за роки незалежності традиції зберігалися.

Вперше десант висадився 2 серпня 1930 року під Воронежем, тому у серпні цього року - ювілейний 25-й День ВДВ незалежної України. Саме ці хлопці брали участь в обороні Донецького аеропорту три роки тому, воювали під Мар'їнкою та штурмували Савур-Могилу.

До складу високомобільних десантних військ входять кілька основних підрозділів:

25 бригада – Дніпро

Популярні новини зараз
Втратять дах над головою: на українських біженців за кордоном чекають неприємності з 1 липня Приємний бонус до зарплати: ПриватБанк роздасть по 2000 гривень, як отримати Де категорично не можна використовувати золу на городі? Як правильно сипати її, щоб не нашкодити Віктор Ющенко звинуватив Юлію Тимошенко у економічному занепаді України: "Вкрала 15 років"
Показати ще

45 окрема десантно-штурмова бригада – Болград

46 окрема десантно-штурмова бригада – Полтава

79 окрема аеромобільна бригада – Миколаїв

Проте, українською столицею та навіть серцем ВДВ часто називають Житомир: тут базується і 199-й навчальний центр Високомобільних десантних військ України, де й народилося відоме гасло: "Ніхто, крім нас!".

Як повідомляв портал "Знай.ua", українські аси підкорили міжнародне авіашоу.