Напевно, один з учнів Ісуса Христа навіть не міг уявити, що його іменем назвуть одну з найтрагічніших подій у Французькій історії. Варфоломіївська ніч сталася 24 серпня 1572 року, напередодні дня святого Варфоломія. Тоді католики вийшли на вулиці Парижа, щоб раз і назавжди вирішити розбіжності зі своїми сусідами-гугенотами. Так тоді називали у Франції протестантів.

Спочатку цей бунт був спрямований проти протестантської еліти, але він дуже швидко вийшов з-під контролю. Тоді не щадили нікого, під ножі пішли й діти, і жінки, і люди похилого віку. Будинки, на яких був зображений протестантський хрест, просто спалювали з усіма його мешканцями. За оцінками, в Варфоломіївську ніч пролилася кров, як мінімум, однієї десятої частини парижан.


Звичайно, тоді всі палали релігійною ненавистю, а деякі просто вирішили, що це прекрасна можливість поживитися чужими речами. Тому, дуже багато аристократів і добре забезпечених католиків теж вирушили на той світ.
Варфоломіївська ніч для протестантів - це одна з найстрашніших дат в історії, вони вважають, що саме в цей день католицизм показав своє справжнє обличчя.
Після подій 24 серпня 1572 року, понад 200 тисяч протестантів покинули Францію і переселилися в Англію, Німеччину та Польщу.

Заклики до різанини
Вони звучали з церкви Сен-Жермен-л’Осеруа, яка розташована в самому серці Парижа, на Луврській площі. Тоді сполох закликав "добрих католиків" вийти з будинків і розібратися з "нікчемними гугенотами". Спочатку дзвін мав стати сигналом "вірним людям" для усунення гугенотської верхівки, яка в той момент перебувала в Парижі. Але після того, як багаття розгорілося, відразу загасити його не вдалося.

Кати і жертви
Традиційно, протестанти, які визнають, що католицизм тоді показав справжнє обличчя, вважаються жертвами. Так, саме у Варфоломіївську ніч сперечатися з цим складно. Але не можна забувати про те, що і самі "жертви" небезгрішні. Чого тільки вартує погром у Німі в 1567 році, коли було вбито і скинуто в колодязь єпископського двору до сотні найзнатніших католиків. І це тільки один приклад, а їх можна знайти чимало.

Нагадаємо, що сьогодні річниця трагічної Варфоломіївської ночі, яка сталася у Франції в 1572 році.

Популярні новини зараз

54-річна Ольга Сумська перевтілилася в Дженіфер Лопес: "Спокусливий образ"

Арсен Мірзоян показав свою "подружку", і це не Тоня Матвієнко

Помер Анатолій Дятлов з "Чорнобиля" HBO: акторові було 55 років

Груди Тіни Кароль у сміливій сукні схвилювали українців: "Придавило, як млинці"

Показати ще