Розпороті тіла та крижані тортури: як тестували винаходи Третього рейху

поділитись
Ви навіть не уявляєте, яка історія у звичних для нас речей

Історія Третього рейху завжди межує із безліччю легенд, які настільки змішалися із реальними фактами, що важко відрізнити – де правда, а де вигадка. Втім, нещодавно вченим вдалося з'ясувати невідомі досі сторони, приміром відкриття, які тестували на нещасних в'язнях концтаборів.

Рятувальні жилети

Першим їх випробував Зигмунд Рашер – так званий "лікар" хотів побачити, чи насправді подібні речі рятують від переохолодження. Для цього поміщав своїх піддослідних у крижану воду, але згодом виявилося – це швидко вбиває, жилет всього лише може допомогти утриматися на плаву. Але того покійні в'язні вже не дізналися.

Синтетичні антибіотики

В концтаборах створили також сульфаніламіди – пігулки із надпотужним ефектом, котрі змушували ковтати полонених. Але перед цим їх перетворювали просто на живі шматки м'яса – розпорювали тіла, вимазували у бруді та буквально запихали ліками. Тепер цим препаратом користуються медики всього світу, щоб подолати сепсис, але більшість із них навіть не здогадуються про його походження.

Вакцина від малярії

Експерименти із приреченими на смерть людьми на цьому не закінчилися. Курт Плетнер навмисне заражав їх, кидаючи в одну із кімнату із збудниками інфекції, малярійними комарами. А потім вводив їм вакцину. По закінченню війни його не тільки виправдали, а ще взяли викладати на кафедру Фрайбурзького університету.

Плазмаферез

За дикі випробування Йозефа Менгеле прозвали "Ангелом Смерті". І не дарма. Той спробував знайти спосіб так званого "расового очищення крові", але в проміжках між своїми дослідами просто закатував сотні невинних. Суть процедури згодом видозмінили – тепер так очищують організм людини від токсинів.

Фанта

Не знали? Справді, після того, як у Третьому рейху кока-колу заборонили, довелося шукати інших шляхів (там напій із бульбашками був дуже популярний, тому й знадобилася альтернатива). Невідомо як, але в запасі залишилася одна єдина складова, яка потім лягла в основу популярного сьогодні товару.

Дивіться: підземне місто Третього рейху

Як повідомляв портал "Знай.ua", до України привезли найгрізнішу зброю Гітлера. 

Автор матеріалу: 
Марина Лонская
Теги: 
Третій рейх, винаходи, двигуни, вакцини
Вибір редакції, Світ
16.07.2018
Якби ці автори були непитущими, історія літератури напевно була би зовсім іншою
0
0
22:42 16.07.2018
Молекулярно-генетична експертиза підтвердила родинні зв'язки
0
0
10:46 16.07.2018
Завдяки іранському правителю, є можливість побачити, як насправді виглядали наложниці
1
0
05:34 16.07.2018
Що сказали перед смертю 12 світових зірок
0
0
03:08 16.07.2018
Ці 7 абсолютно незрозумілих історій, досі тривожать кращі уми сучасності
0
0
01:48 16.07.2018