Історія Третього рейху завжди межує із безліччю легенд, які настільки змішалися із реальними фактами, що важко відрізнити – де правда, а де вигадка. Втім, нещодавно вченим вдалося з'ясувати невідомі досі сторони, приміром відкриття, які тестували на нещасних в'язнях концтаборів.

Рятувальні жилети

Першим їх випробував Зигмунд Рашер – так званий "лікар" хотів побачити, чи насправді подібні речі рятують від переохолодження. Для цього поміщав своїх піддослідних у крижану воду, але згодом виявилося – це швидко вбиває, жилет всього лише може допомогти утриматися на плаву. Але того покійні в'язні вже не дізналися.

Синтетичні антибіотики

Популярні новини зараз
Українці отримали неправильні платіжки за газ, у відомстві назвали причину Як зміниться вартість комуналки в Україні в жовтні: не всі тарифи залишаться такими, як були досі Своїх не кидаємо? Путін планує віддати всю Луганщину, щоб захистити важливі для себе місця - ISW Чи буде Україна переходити на зимовий час у жовтні: громадянам пояснили, чи зміниться щось у 2022 році
Показати ще

В концтаборах створили також сульфаніламіди – пігулки із надпотужним ефектом, котрі змушували ковтати полонених. Але перед цим їх перетворювали просто на живі шматки м'яса – розпорювали тіла, вимазували у бруді та буквально запихали ліками. Тепер цим препаратом користуються медики всього світу, щоб подолати сепсис, але більшість із них навіть не здогадуються про його походження.

Вакцина від малярії

Експерименти із приреченими на смерть людьми на цьому не закінчилися. Курт Плетнер навмисне заражав їх, кидаючи в одну із кімнату із збудниками інфекції, малярійними комарами. А потім вводив їм вакцину. По закінченню війни його не тільки виправдали, а ще взяли викладати на кафедру Фрайбурзького університету.

Плазмаферез

За дикі випробування Йозефа Менгеле прозвали "Ангелом Смерті". І не дарма. Той спробував знайти спосіб так званого "расового очищення крові", але в проміжках між своїми дослідами просто закатував сотні невинних. Суть процедури згодом видозмінили – тепер так очищують організм людини від токсинів.

Фанта

Не знали? Справді, після того, як у Третьому рейху кока-колу заборонили, довелося шукати інших шляхів (там напій із бульбашками був дуже популярний, тому й знадобилася альтернатива). Невідомо як, але в запасі залишилася одна єдина складова, яка потім лягла в основу популярного сьогодні товару.

Дивіться: підземне місто Третього рейху

Як повідомляв портал "Знай.ua", до України привезли найгрізнішу зброю Гітлера.