Какаду - це невеликий птах з сімейства папугоподібних, який потрапив да Європи з Австралії. Виявляється, що сталося це на два з половиною століття раніше, ніж вважалося. Фінські вчені виявили зображення птаха на рукописах, що зберігаються у бібліотеці Ватикану і датуються XIII століттям.

Це означає, що всі уявлення, які мало людство про торговельні шляхи того часу - невірні, пише The Guardian.

Так, вчені з Фінляндії під час вивчення манускрипту імператора Священної Римської імперії Фрідріха II помітили цікаву деталь - серед зображених там яструбів, чапель і горобців виявився какаду.

Рукопис "Мистецтво полювання з птахами" датується 1241 і 1248 роками. Зберігається він у бібліотеці Ватикану. На думку вчених, султан Єгипту Аль-Каміль привіз какаду Римському імператору в якості подарунка. Найвірогідніше, що в Єгипет папуга потрапив з Австралії, Нової Гвінеї або прилеглих островів.

До цього моменту вважалося, що какаду з'явилися в Європі пізніше, в XV столітті. Доктор Хізер Далтон, яка працює істориком в Університеті Мельбурна, виявила кілька років тому какаду на картині "Мадонна делла Вітторія", що зберігається в Луврі, та датується 1496 роком, - це зображення папуги вважалося найстарішим.

Популярні новини зараз
Пенсії в Україні зростуть: хто отримає додаткові 2000 гривень В Україні підвищать ще один комунальний тариф Пенсіонерам призначать тимчасову допомогу: хто отримає значні виплати Олена Бюн розповіла, хто насправді замовив убивство Ірини Фаріон
Показати ще

The Guardian повідомляє, що фінським вченим вдалося зв'язатися з доктором Далтон і повідомити їй про своє відкриття — та назвала його "видатним".

"У Європі вважали, що Австралія — це мертвий континент, там нічого не відбувалося, поки його не відкрили європейці", - зазначила Дальтон.

Тепер вченим доведеться переглядати історію, зокрема, дані про торговельні шляхи, що існували 700 років тому.

"Той факт, що какаду або з півночі Австралії, або з Нової Гвінеї, або з островів навколо був проданий в Каїр, а потім на Сицилію, значний. Я думаю, що на цій території могла вестися активна торгівля", — заявила історик Хізер Далтон (англ.яз.).

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", Ватикан приховує справжній текст Біблії, показуючи всім лише те, що вигідно вищому духовенству. Так вважають прихильники теорій змови, але тепер цей факт підтверджують і численні докази . Навіщо їм це потрібно? Що такого таїтися в стародавніх священних письменах? Якщо дізнавшись їх людство чекає крах і нас просто оберігають, або ж все таки, так нас намагаються контролювати і тримати в невіданні.