Нарешті дослідники пролили світло на таємницю чорного саркофага. Так визначили, хто був похований в таємничій труні, знайденій при розкопках в Олександрії і розкритій 19 липня. Повідомляє Egypt Today.

За даними міністерства у справах пам'яток старовини, один з похованих — чоловік 35-39 років і зростом 160-165,5 сантиметрів, другий — чоловік кремезної статури (179-184,5 сантиметра), якому імовірно було 40-44 роки. Також з ними була похована жінка 20-25 років та зростом від 160 до 164 сантиметрів.

Відзначається, що помічений раніше отвір у черепі одного з чоловіків, можливо, з'явився в результаті хірургічної операції з трепанації черепа.

Популярні новини зараз
Після підвищення тарифів на світло українцям зробили термінове нагадування: залишився день Відправка на фронт мобілізованих: для українців зробили важливе оголошення Микола Томенко вимагає кримінальної відповідальності: "Що робити з українофобом Арестовичем" "ПриватБанк" почне знімати до 225 гривень щомісяця із клієнтів: кого торкнеться з 1 червня
Показати ще

Трепанація черепа була однією з найдавніших операцій в історії людства, однак у Єгипті вона зустрічалася вкрай рідко.

Вчені продовжують вивчення останків з саркофага. Вони проводять ДНК-експертизи, щоб з'ясувати, чи були поховані в саркофазі родичами між собою. Буде вивчена також рідина, яка відкачали з саркофага.

Саркофаг, виявлений на п'ятиметровій глибині, був запечатаний більше двох тисяч років тому в період династії Птолемея (IV — I століття до нашої ери). З тих пір його не розкривали, про що свідчив незайманий шар штукатурки під кришкою

Варто відзначити, очевидців відверто шокувало те, що вони побачили, коли кришку зняли. Спочатку фахівці побачили тільки каналізаційну воду, якою був повністю заповнений саркофаг. Коли її відкачали, то побачили три тіла, які почали розкладатися.

І трошки розчарувалися, адже сподівалися побачити щось приголомшливе: наприклад, скелет неймовірних розмірів, стать саркофагу: 265 сантиметрів у довжину, 185 – заввишки та 165 сантиметрів завширшки.

Нагадаємо, дослідники розкопали гігантський саркофаг з чорного граніту. Поховання відноситься до Птолемеевскому періоду в історії Стародавнього Єгипту, який тривав з 332 за 30 рік до нашої ери. Саркофаг виявили при розкопках в районі Сиди Габер на глибині п'яти метрів.

Як повідомляв портал "Знай.uа", чеські археологи опублікували в мережі інформацію про неймовірну знахідку. На території некрополя Стародавнього Царства в Абу-Сіре в поховальному комплексі Неферефры, розташованого на південний захід від міста Каїра, вони виявили останки невідомої цариці.

Також "Знай.uа" писав, на розкопках підземного комплексу в єгипетській Саккарі, вдалося виявити майстерню для проведення бальзамування і срібну позолочену маску.