Російський дослідник Валентин Дегтягрев цікавиться темою загадкової загибелі лижників. На даний момент бурхливо обговорюється кілька версій подій на перевалі Дятлова взимку 1959 року. Вчений переконаний, що не обійшлося без втручання потойбічних сил.

Трагедія на перевалі Дятлова є однією з найбільш загадкових "таємниць ХХ століття". Тоді, взимку 1959 року в горах Північного Уралу зникли дев'ять туристів під керівництвом Ігоря Дятлова.

Через місяць рятувальники виявили розрізаний намет, а всіх членів експедиції в радіусі півтора кілометрів від нбого. Вони всі були розуті і напівроздягнені. У деяких з них були смертельні травми.

За довгі роки виникало безліч версій розвитку подій на перевалі. Валентин Дегтярьов схиляється до версії, яка пов'язана з шаманами.

Популярні новини зараз

Злата Огнєвіч точно такого не чекала: учасник знехтував побаченням з "Холостячкою"

Володимир Путін "привітав" українців з Днем УПА, ще й Олега Газманова і Миколу Расторгуєва змусив: "Батько наш Бандера"

Андре Тан пояснив, що буде модно навесні і влітку 2022 року: сукні-сітки, взуття на платформі та футляри

Перша дружина Арсена Мірзояна затьмарила Тоню Матвієнко - палка руденька на підборах

Показати ще

Дослідник стверджує, що знайшов нові докази того, що в смерті туристів є слід місцевих шаманів. На старих чорно-білих фотографіях він виявив білу маску і прив'язаний до дерева амулет, який зазвичай використовується шаманами при спілкуванні з духами.

Раніше вчений виявив на старих знімках з місця загибелі групи довгий ніж і мотузяні петлі, якими мансі ловили оленів. Дегтярьов зараз вважає, що насправді шамани не винні у вбивстві.

На думку експерта, шамани йшли за групою, проте з-за урагану і сніжного бурану 2 лютого 1959 року не змогли піднятися на перевал. Він не сумнівається, що шамани хотіли вбити експедицію, але не змогли цього зробити через погоду.

Дегтярьов вважає, що загибель групи Дятлова шамани розцінили як втручання своїх божеств, "духи лісу" самі покарали чужинців і влаштували там ритуал.

Крім того, він вважає, що шамани могли жити в наметі кілька днів вже після смерті групи. На це вказують розповіді свідків, які стверджували, що всередині намету виявлені відра, сокира, пила і лижна палиця, у якої був відрізаний верхній кінець.

Нагадаємо, трагедія перевалу Дятлова: новий труп ще більше заплутав загадкову історію.

Як повідомляв Знай. ua, 7 містичних історій, в існування яких складно повірити.

Також Знай. ua писав, що стародавні таємниці людства, які не можуть розгадати донині.