На західному березі Нілу, біля міста Луксор, виявили дві стародавні гробниці віком близько 3,5 тисячі років. Уряд Єгипту офіційно про це оголосив, передає агентство Associated Press.

Виявилося, що знахідки XVIII династії, між правлінням Аменхотепа II і Тутмоса IV (1428 - 1388 роки до н.е.). Також відомо, що династія належить до епохи Нового царства, під час якої Єгипет досяг найвищого процвітання і могутності. Столицею держави тоді були Стародавні Фіви, що розташовувалися на місці сучасного Луксора.

В одній з гробниць археологи знайшли вирізаний на стелі ієрогліф з іменем фараона Тутмоса I. Крім того, там знайшли безліч писаних дерев'яних масок, глиняних посудин і близько 450 статуеток.

Перша усипальниця має глинобитні та кам'яні стіни, з яких виходить шестиметрова шахта, що веде до чотирьох похоронним камерам. У них розміщено велику кількість фрагментів дерев'яних домовин, а також настінних написів і малюнків.

Популярні новини зараз
Перетин кордону стане квестом: прикордонникам дадуть повну свободу дій – перевірятимуть усіх Сукня за 8 млн грн, вілла росіян і Максим Галкін - тамада: весілля киян у Комо розлютило українців Тарифи на воду різко підняли: скільки коштуватиме куб, ціни по областях Українці не можуть скористатися перевагами двозонних лічильників: чому немає обіцяної економії
Показати ще

У другій гробниці є п'ять входів, що ведуть в прямокутний зал. З його південного і північного боку - два поховання. В одному з них спочиває мумія, імовірно, придворного вельможі.

Як повідомляв портал "Знай.ua", американець знайшов у будівлі мумію.