В оприлюдненому списку 100 кандидатів від партії "Слуга народу" є люди, пов'язані з ринком столичних МАФів, – Андрій Холодов та Артем Культенко. "Зе!команда" оголосила пост-праймеріз і чекає на відгуки щодо першої сотні кандидатів.

Про це пише Чесно

Сотню опубліковано командою президента невипадково: якщо зважати на найсвіжіші рейтинги, за партійним списком до парламенту можуть потрапити близько 100 кандидатів.

Популярні новини зараз

Зеленський зустрінеться з Путіним в несподіваному місці

Головне за ніч: Тимошенко проти Гончарука, "отрута" на столах українців, ультиматум Зеленському та зізнання постраждалого в аварії літака

Скільки українців отримують пенсію понад 10 тисяч гривень: у ПФУ розкрили дані

Зірка серіалу "Свати" переживає важку втрату: "Серце не витримало..."

Показати ще

Рух ЧЕСНО вирішив проаналізувати цих кандидатів, які, на думку штабу партії "Слуга народу", мають шанс стати законотворцями.

22-й номер у списку "Слуги народу" Андрій Холодов не дуже публічна людина: в інтернеті про нього практично немає інформації, крім згадки про аварію за участю його колишньої дружини Катерини Шаховської на сайті "Аргументів і фактів". У статті йдеться про ДТП, унаслідок якої постраждали не лише регулювальник, а й автівки.

Поки Рух ЧЕСНО готував цей матеріал, ми помітили, що ФОП Холодов, за даними YouControl, 10 червня, саме після партійного з'їзду "Слуги народу", був закритий. А публікація про ДТП з дружиною Холодова дивним чином зникла.

Google-кеш показує, що 9 червня стаття ще існувала.

Вилучену із сайту публікацію можна відтворити, якщо подивитися через ресурс, що дає змогу переглядати архіви web-сторінок і зберігає їх у доступі. Саме там ідеться про цю аварію.

Згадка про це ДТП збереглася й у кількох інших інтернет-ЗМІ.

Тоді намагалися довести, що дружина Холодова, до якої він приїхав на місце ДТП, була просто пасажиркою. Але ця версія є доволі сумнівною, оскільки в дорогому авто Bentley спрацювала лише ОДНА подушка безпеки – на місці водія.

Ба більше, ЗМІ розповідають, що на місце події приїхав також нардеп-регіонал Олексій Журавко.

Холодова з дружиною можна побачити на світлинах 2013 року зі світських тусівок.

Згідно з даними аналітичної системи YouControl, на Холодова зареєстровано ТОВ "Флорентіно" (ЄДРПОУ 39746328), що спеціалізується на "мобільному харчуванні". Як ФОП Холодов до 10 червня працював у сфері "консультування з питань комерційної діяльності й керування".

На дружину Холодова Шаховську зареєстровано кілька підприємств із видами діяльності, пов'язаними з утриманням МАФів, а саме:

  • ТОВ "Юкрейн Ріал Естейт" (ЄДРПОУ 40197909), керівник підприємства – Максим Холодов, брат Андрія Холодова. На нього зареєстровано ще кілька підприємств із такими самими КВЕДами: "оптова торгівля іншими непродовольчими товарами споживчого призначення", "надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна";
  • ТОВ "Хед Менеджмент Компані" (ЄДРПОУ 36521490) та ТОВ "Табак Індастріал ЛТД" (ЄДРПОУ 41882098).

Холодов – не єдиний кандидат у Зе!сотні, хто має стосунок до бізнесу МАФів.

52-й номер у списку "Слуги народу" – Артем Культенко, котрий балотувався до Київради у травні 2014 року від Партії ветеранів Афганістану, що виконувала, ймовірно, технічну функцію.

Ця партія на виборах до парламенту 2002 року входила до блоку "Єдність", який на той час очолював екс-мер Києва Олександр Омельченко. Не виключено, що Партія ветеранів Афганістану й тоді співпрацювала з "Єдністю".

Цікаво, що Артем Культенко 1984 року народження, а обстоює інтереси учасників війни 1979-1989 років.

Про підтримку Культенка заявила громадська організація "Громадянський корпус". Її бенефіціаром є Роман Солодкий. Культенко разом із Солодким і Сергієм Корнієвським є співзасновниками ще однієї громадської організації – "Спілки інвесторів транспортної інфраструктури міста Києва" (ГО "СІТІ М.КИЄВА"). Ця організація мала активну позицію щодо МАФів і паркувальних майданчиків.

Місцеві ЗМІ писали про здійснення тиску на власників кіосків та посередництво в легалізації МАФів.

У березні 2018 року громадська організація Культенка організувала брифінг в УНІАНі проти демонтажу 872 зупинкових комплексів у Києві.

ТОВ "Будмашсервіс" мало у столиці низку зупинкових комплексів, обладнаних кіосками, які підлягали демонтажу. А директором цієї компанії досі є Артем Культенко.

Отже, власник МАФів лобіював інтереси свого бізнесу, бо і його МАФи підпадали під знесення.

"Кондитерський бізнес – це зовсім новий напрямок, який я почав розвивати з літа 2014 року. До того часу деякою мірою займався розвитком мережі МАФів, тоді ж і познайомився з діяльністю "Громадянського корпусу" та його президентом Романом Солодким, а також став членом цієї організації, оскільки з'явилося розуміння того, що лише в ре­зуль­та­ті спіль­них дій під­приємці можуть розраховувати на позитивну зміну ставлення до їхнього бізнесу", – писав Культенко 2015 року.