Про це йде мова у матеріалі Політради

У 2016 році за заявою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб про виведення коштів і привласнення майна банку було розпочато два кримінальних провадження:

1) 24.05.2016 Національною поліцією під процесуальним керівництвом Генеральної прокуратури було розпочато кримінальне провадження 42016000000001306

2) Органами слідства Фіскальної служби України у м.Києві під процесуальним керівництвом прокуратури м.Києва за номером № 32016100000000126.

Національним банком було встановлено факти виведення коштів вкладників за підписом голови правління банку, Олександром Адаричем.

Наприклад, «Фідобанк» під керівництвом Олександра Адарича перевів на рахунок кіпрської компанії Janolio Holdings Limited 3,8 мільйонів доларів як роялті за використання товарного знаку банку. Надалі ці кошти були повернені в Україну під виглядом псевдоінвестицій, тут їх було внесено як збільшення статутного фонду ТОВ Альта Імпульс яке підконтрольне власнику «Фідобанк», надалі це підприємство придбало у банку комерційну нерухомість у центрі м. Києва. Таким чином, вкладники банку були позбавлені чергового ліквідного активу, а натомість отримали товарний знак.

Візитівкою «Фідобанк» стала також псевдоінвестиційна діяльність навколо придбання його власником у 2013 році «Ерсте Банку». Купівлі передувала низка фінансових махінацій: акумулювання коштів трьох банків – «Євробанк»,  «Фідобанк» та  «УПБ» - у «Євробанку», потім - придбання на них цінних паперів у низки компаній-прокладок на суму 1,5 млрд грн. Після цього компанії, що отримали ці гроші, переказують їх на користь іншої компанії, яка в подальшому надає фінансову допомогу двом компаніям, зареєстрованим в Одесі, а вони на ці гроші купують валюту і перераховують її через банк у Ризі, що має українського інвестора. Перерахування коштів відбулося нібито за імпортними контрактами на понад 150 млн доларів США (на закупівлю матеріалів – від шурупів до «нанотехнологій»). 

Надалі кошти від уявного «постачальника нанотехнологій» були переказані на рахунки компанії «Ігнес маркетинг лімітед» у «Фідобанку». Ця компанія за документами є власником  «Фідобанк», і власник банку є її кінцевим бенефіціаром.

Наступного ж дня після виведення коштів за кордон власник «Фідобанк» уклав угоду про придбання за 82 мільйони доларів США корпоративних прав  «Ерстебанк», заразом отримавши понад 180 об’єктів  банківської нерухомості. Цю нерухомість перед запровадженням у «Фідобанк» тимчасової адміністрації було продано підконтрольним компаніям.

Як повідомляють слідчі, їм вдалося довести що власники і керівники декількох підприємств фактично підписували документи, які їм надавали юристи Фідобанку та жодним чином не мают і уяви про фінасові операції і суми коштів, які пройшли через рахунки підприємств, що були оформлені на них і що вони фактично являють з себе підставних осіб. Виходячи с цього факту правоохоронні органи наклали декілька арештів на виведені активи, в тому числі об‘єкти нерухомості, які були відчужені з власності Фідобанку на фіктивні підприємства за кошти самого банку. Про це свідчать документи з реєстру судових рішень. http://reyestr.court.gov.ua/Review/73628638

У 2018 році Адаричу О. нарешті було повідомлено про підозру і оголошено його у розшук.

Відомо, що арешт активів в таких справах є невід'ємною частиною слідства та являє собою захід забезпечення повернення вкрадених коштів.

Цікаво, що незважаючи на вищенаведені факти, які в повній мірі свідчать, що нерухомість була виведена з Фідобанку на користь його власника і не була передана Фонду гарантування вкладів, деякі слідчі «судді» знімають арешти за клопотанням адвокатів підставних підприємств, які діють в інтересах минулого власника банку http://reyestr.court.gov.ua/Review/77912049

Також невідома і загадкова мовчазна участь та відсутність реакції на такі дії суддів, минулого генерального прокурора Юрія Луценка у справі 42016000000001306, адже арешт з майна було знято ще у жовтні 2018 року. Громадськості та обманутим вкладникам Фідобанку залишається лише слідкувати, як буде реагувати на такі речі новий генеральний прокурор Руслан Рябошапка, адже сьогодні печерським судом було винесено ухвалу про скасування чергового арешту майна Фідобанку у справі 32016100000000126, в якій до суду на розгляд клопотання про скасування арешту з‘явився новий процесуальний керівник з нового Офісу генерального прокурора.