Український олігарх Костянтин Жеваго, якого нещодавно зафіксували на відпочинку в Монако під час війни, потрапив у новий скандал.

Бувши фігурантом кримінальної справи, щодо якого правоохоронні органи України направили у Князівство Монако запит на екстрадицію, Жеваго безтурботно відпочиває на берегах Французької Рив’єри, катаючись на своїй яхті з символом російської агресії – Z. Про це передають в Оbozrevatel.

Зараз триває судовий процес (справа 910/15551/20), в якому чотири британські компанії судяться зі структурами українського олігарха Костянтина Жеваго. Вони оспорюють порушення їхніх прав під час придбання Жеваго Полтавського гірничо-збагачувального комбінату.

Полтавський ГЗК – одне з найбільших підприємств в Україні з видобутку та експорту залізної руди та похідних напівфабрикатів – залізних окатишів.

Деякі ЗМІ, не без участі самого Жеваго, пов'язують компанії, що позиваються до нього, з російською бізнес-групою.

Популярні новини зараз
Ілон Маск зруйнував репутацію одним твітом з порадами миру: йому відразу дали відсіч, а акції обвалилися Захищаючи Україну, загинув талановитий аніматор відомої гри Metro Exodus Андрій Корзінкін Захисні маски повертаються: українців попросили носити респіратори у транспорті та людних місцях Українці отримали неправильні платіжки за газ, у відомстві назвали причину
Показати ще

Втім, як показало наше власне дослідження, компанії-позивачі належать компаніям Amandine Holdings Limited та Lucien Limited, штаб-квартира яких розміщується за океаном в Белізі. А також українському підприємцю Віталію Гладченко.

Під їхнім управлінням британські компанії-позивачі базуються в Лондоні. Перевірка зазначених осіб за усіма доступними базами даних не знаходить жодного зв’язку з країною-агресором.

Напроти, затягування справи свідчить про тиск на суддів з боку структур Жеваго. Багаторазова зміна складу суддів говорить про те, що в нього все ж таки виходить?