Державне підприємство «Селидіввугілля» купило різноманітних підшипників на 22 мільйони гривень, на деякі позиції ціна завищена у 9-10 разів, порівняно з ринковою, з’ясували «Наші гроші». Як повідомляє телеграм-канал «Україна.Новини.Війна», тендерним комітетом компанії керує сестра очільника ДП «Укрвугілля» Олександра Хейло – людини керівника фракції «Слуга народу» Давіда Арахамії, який контролює видобуток і торгівлю державним вугіллям в Україні, пише КП.

У розслідуванні «Наших грошей» йдеться, що «Селидіввугілля» завищує ціни в 2-5 навіть порівняно з тендерами інших державних шахт. «Наприклад, селидівці купили підшипники 3618 у два рази дорожче, ніж «Волиньвугілля». А підшипник NKI 50/35 виробництва шведської «SKF» взагалі має неймовірну ціну 19 800 гривень. Буквально тиждень тому державне «Добропіллявугілля» замовило їх у 5,5 разів дешевше – по 3 387 гривень. А на майданчику «Пром.ЮА» такі підшипники можна купити по 2 211 грн, а на «Розетці» – по 1 983 грн. Тобто в 9-10 разів дешевше», - повідомляють «Наші гроші».

Журналісти каналу-мільйонника «Україна.Новини.Війна» з’ясували, що за тендерами на державних вугільних підприємствах стоять люди Давіда Арахамії.

Керівником «Селидіввугілля» є Сергій Кобиляцький. За часів Віктора Януковича він був керівником ТОВ «Шахта 1-3 «Новогродівська». Власником фірми був Олександр Січінава, голова наглядової ради «Всеукраїнського банку розвитку» Олександра Януковича.

Популярні новини зараз
"Диявольська комета підлітає": відомий астролог визначив, що чекає на Україну влітку на всіх фронтах Готуйте 400 гривень: власників лічильників води очікують додаткові витрати "Переляки закінчилися": ведичний астролог визначив, що переживе Україна влітку 2024 року Мають подати документи до 1 липня: українцям зробили важливе оголошення
Показати ще

«Кобиляцький очолив «Селидіввугілля» у 2020 році з подачі Арахамії. Тендерним комітетом компанії керує Марія Валеріївна Хейло. Окрім того, що вона протягує корупційні оборутки на державному підприємстві, пані Хейло є співвласницею ТОВ «Гарант-Груп», яке з березня 2014 року працює в окупованому Донецьку. Компанія торгує продуктами харчування», - йдеться у розслідуванні.

Журналісти відзначають, що брат пані Хейло, Олександр Валерійович Хейло з грудня минулого року очолює ДП «Укрвугілля».

«Його у 2020 році вигадав все той же Арахамія – щоб контролювати торгівлю вугіллям, видобутим на державних шахтах, зокрема, поставки палива на енергетичну компанію «Центренерго». За дивним збігом обставин, Олександр Хейло володіє Селидівським машбудом, який виробляє ролики для конвеєрів та ремонтує гірничо-шахтне обладнання. Такий собі сімейний підряд: брат має завод, а сестра замовляє у цього заводу послуги – і все за державні гроші», - йдеться у матеріалі.

Журналісти стверджують, що Хейло – менеджер Арахамії, який контролює ДП «Укрвугілля» з моменту його створення.

Нагадаємо, у грудні 2019 року українські журналісти повідомляли, що за прокладкою з ОАЕ, яка імпортувала електроенергію з Білорусі, також стояв Арахамія, який має серйозний інтерес у сфері енергетики. Прокладка Vector Energy Innovation заробляла 40% маржі у тій схемі. А вже за три місяці з території Білорусі в Україну посунули російські війська.