У розмовах з найближчим оточенням обговорював схеми штучних націнок у оборонній сфері, а також планував брудні медіакампанії проти Держаудитслужби України.

Це стало відомо після оприлюднення 26 лютого у ЗМІ аудіозаписів розмов Пашинського, пише KP.UA.

«Пашинський фактично зізнався, що закуповував озброєння для армії за вдвічі завищеною ціною. Принаймні, такий висновок можна зробити із розмов скандального екснардепа зі своїм оточенням. До речі, сьогодні кілька оборонних компаній внесли за Пашинського заставу у 272,5 млн гривень. Цікаво, чи це не ті кошти, зароблені із вдвічі завищеної ціни?», - пише видання.

У своїй статті видання аналізує бізнес-шлях екснардепа в оборонній галузі, в яку він «глибоко інтегрувався» ще перебуваючи на посаді голови Комітету Верховної Ради з питань нацбезрпеки та оборони. За інформацією KP.UA, реалізація «нафтопродуктів Курченка» допомогла Пашинському з накопиченням «первинного капіталу», щоб вийти на ринок зброї і потіснити інших учасників, зокрема державний «Укроборонпром».

Однак, як зазначає KP.UA, оприлюднені записи розмов свідчать про те, що оборонний бізнес Пашинський міг вести за шахрайською схемою, завищуючи ціни на озброєння вдвічі. Крім того, за інформацією видання, контракти з Міноборони, підписані у 2022 році після початку повномасштабного вторгнення, були зірвані.

Популярні новини зараз
Нові тарифи на воду та каналізацію: за кожен кубометр – 86 гривень Надбавку дадуть після звернення до ПФУ: хто з пенсіонерів може стати багатшим на 900 грн До 500 гривень повернеться на картку: ПриватБанк порадував приємним сюрпризом Немає грошей – не аргумент: як карають українців за невчасну оплату комуналки
Показати ще

Очевидно, що усі ці схеми не пройшли непоміченими повз аудиторів. В результаті Пашинський влаштовував інформкампанії проти голови Держаудитслужби Алли Басалаєвої. За даними видання, записи з обговоренням кампанії з дискредитації голови ДАСУ також є у правоохоронців.

KP.UA також нагадує, що саме аудитори Держаудитслужби проводили перевірку ДП «Укртранснафтопродукт» та схем із «паливом Курченка» (що і лягло в основу кримінальної справи НАБУ), а також оборонних підприємств. Зокрема, і КБ «Луч», на який, як пишуть ЗМІ, Пашинський має вплив. «Говорять, що він фактично зробив усе, аби аудит підприємства не відбувся. Вочевидь, щоб приховати космічні націнки», – йдеться у статті.