На керівництво компанії Шериф відкрили кримінальну справу за привласнення державних коштів, проте компанія продовжить отримувати гроші з бюджету – повідомляє Lenta.ua. Фігурантам може загрожувати від 5 до 8 років позбавлення волі.

Печерське районне управління поліції Києва відкрило кримінальне провадження за фактом можливого завдавати збитків державі на 420 тис. грн (ст. 191 ч. 4 Кримінального кодексу України) з боку відомої охоронної компанії з Києва “Шериф”.

Офіс Генерального прокурора та Бюро економічної безпеки відкрили кримінальне провадження за цим же епізодом. Керівництву «Шерифа» інкримінують “Привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем”. За таке винні можуть понести покарання у вигляді позбавленням волі на строк від 5 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

При цьому журналісти допускають, що фірми з групи компаній Шериф порушують трудове законодавство, сплачують робітникам мінімальні зарплати або навіть менше та відповідно не доплачують податки у бюджет Української держави, яка воює.

Справа стосується охоронних послуг за укладеним договором 10 листопада 2023 року за результатом тендеру, які компанія ПП “Шериф-Захист» має надавати держпідприємству “Ліси України” на 54 об’єктах лісгоспів у Хмельницькій, Чернівецькій та Тернопільській областях протягом 1 року. Послуги мали коштувати 42 мільйони 365 тисяч 472 гривні. Мінімально для такої роботи потрібно хоча б 162 охоронці у штаті, однак у фірми їх офіційно було у штаті 33 людини (згідно податковим даним на початку 2023 року, а у березні 2024 року у “Шерифі” вказали лише 107 штатних працівників).

Популярні новини зараз
"Київстар" зробив важливе оголошення: чекає на абонентів на початку літа Українцям спишуть частину боргів за комуналку: кому дозволять не платити Все, що накопичували – може зникнути: клієнти ПриватБанку втрачають заощадження Нова схема крадіжки - у небезпеці кожен, хто має карту: українцям розповіли, як не втратити гроші
Показати ще

У лютому 2024 року інформагентство “ХМ-Інсайд” зазначало, що охорони на постах, де за цим тендером мали надаватися послуги, виявлено не було: посилаючись на перевірки декількох пунктів Хмельницького району активістами.

Після цієї публікації журналістів вартість робіт за договором знизилася з 42 млн 365 тис. 472 грн на 16 млн 565 тис. 210 грн у зв'язку “зі зменшенням обсягу робіт”.

Проте проблеми з охороною за цим тендером і недостатня кількість штатних працівників не спинили держпідприємство “Ліси України” 4 квітня 2024 року укласти новий договір на охорону об’єктів з ПП “Шериф-Захисту” на суму у 48 млн 754 тис. 882 грн. На цей раз йдеться про охорону об’єктів лісгоспів у Львівській, Івано-Франківській, Закарпатській областях. Послуги за бюджетні кошти мають надаватися до кінця 2024 року.

У 2020 році фірму ПП “Регіональний охоронний союз”, керівником якої був директор з розвитку холдингу «Шериф» Роман Павлюк, вже підозрювали у завданні збитків державі. Досудовим розслідуванням було встановлено, що виконавець не надав охоронних послуг комунальному підприємству Київради “Київтеплоенерго” на загальну суму понад 1,7 млн грн, що підтверджується висновками експертиз. Власник холдингу «Шериф» Дмитро Стрижов тоді був депутатом Київради. Однак у 2022 році справу закрили по строку давності.

Не зважаючи на мільйонні державні тендери, журналістам стало відомо, що у 2024 році Стрижов планує скоротити напрям діяльності з інкасації коштів, перевезення валюти та інших цінностей - ПП “Шериф Інкасація”, що належить його дружині Марині Стрижовій.

“Шериф Інкасація” має ліцензію НБУ, проте за новим законодавством всі бенефіціарні власники та топменеджент таких компаній стають підзвітними до кінця життя так само як і депутати (PEP).