Про це пише портал Акценти. Публікуємо матеріал без коментарів та ремарок. Редакція не несе відповідальності та не перевіряє дані, надані та опубліковані сторонніми інформаційними ресурсами.

У мережі поширюється ролик, автори якого стверджують, що псевдоволонтер почав активно займатися збиранням грошей та приклав руку до розкрадання гуманітарної допомоги у Харківській області.

Це зрозуміло, адже для розкішного життя в Європі для його обраниці потрібні чималі гроші, а легально заробляти собі життя парочка не звикла.

Подейкують, що пройдисвіти також збирають донати для ЗСУ та постраждалих від війни, а всі зібрані кошти витрачають на своє розкішне життя.

Популярні новини зараз
Україна на межі дефолту: переговори зайшли в глухий кут На Україну насувається епічна магнітна буря: триватиме 5 днів Українцям радять терміново оформити "теплі" субсидії: часу лишилося обмаль "Нафтогаз" попередив усіх власників газових приладів: що потрібно зробити кожному
Показати ще

Адвокат диявола

Для тих, хто трохи у темі, подібна діяльність Кирила Яківця не є новиною. Адже він давно зарекомендував себе як відомий шахрай і людина гнучких принципів. Адже нинішній псевдоволонтер Яковець раніше був адвокатом Володимира Манукяна, єнакіївського кримінального авторитету "Мантуса", одного з головних героїв кримінальної війни у ​​Харкові, яка вирувала до 2019 року.

Манукян - власник підприємств у ДНР: його компанії одночасно зареєстровані в Україні та РФ, сплачують податки до бюджету країни-терориста. Також у соцмережі опубліковано скрині телефону Яківця, де у листуванні "антикорупціонери" називають Манукяна "Папою".

Володимир Манукян - права рука Армена Саркісяна "Горловського", який, за даними ГУР МО, після смерті Євгена Пригожина став головним за набором зеків до армії Росії. Саркісян - засновник вірменського батальйону російської армії "Арбат", який воює проти України/

Манукян представляв у Харкові інтереси Саркісяна, близько контактуючи з екс-главою Адміністрації президента Ігорем Райніним та головою СБУ Харківської області Андрієм Носачем. Саркісян та Манукян зараз ховаються в Росії.

Зірку знімають

Крім того, Кирило Яковець не лише сам відмовляється служити, а й пропагує юридичну допомогу ухилистам, тобто особам, які підпадають під мобілізацію. У його соцмережах та на сторінці ГО "НОН-СТОП" можна рекомендації, як правильно не приймати повістки, спілкуватися зі співробітниками ТЦК, отримувати "броню".

На підтримку Кирила Яківця на "зливних" сайтах було опубліковано статті, де критикують дії влади, а громадських активістів пропонується звільнити від служби, адже в країні "достатньо ресурсу для призову", а також рекламувалася юридична допомога бажаючим уникнути "могилізації". Такі пости розміщувалися на телеграм-каналах, які визнані СБУ як куровані російським ГРУ.

У розслідуванні українського військового журналіста Сергія Дрозда викривається антидержавна позиція Кирила Яківця. Українські емоційно-військові відреагували на статтю.

За словами захисника Віктора Тарана, "...ухилення та уникнення служби у ЗСУ набирає геометричні масштаби. І необов'язково купувати довідку у лікаря. Варіантів уникнути служби безліч. Від отримання другої вищої до спроби виставити себе в публічній площині опозиціонером та антикорупціонером. Тому вважаю, що про псевдоактивістів варто розповідати. Це Кирило Яковець із харківського ГО НОН-СТОП.

Військовий Сергій Місюра (Капітан "Прайс") зазначив, що "дедалі більше стає "уклоністів" та юристів, які розповідають як і де відкосити. І тут мені потрапив цікавий текст про якогось харківського борця з корупцією, який допомагає уникнути мобілізації і сам, звичайно, опікун тата інваліда А вишенька на тортику Кирила Яківця про те, що злочинна влада прямо під нього зробила закон, щоб менше було таких "опікунів". Причому кримінальним.

Захисник Кирило Сазонов звернув увагу на те, що «Тік Токе прямо одвірком пішли тематичні ролики: як не брати повістку, як відбитися від співробітників ТЦК, «Юрист пояснює» – де незаконно вручати, як законно не з'являтися і так далі». За його словами, «натовп ухилістів у пошуках лазівок та натовп юристів чи спритних "суспільників", які роблять на цьому ім'я та гроші… Герой розслідування – харківський активіст і ухилист, антикорупціонер і консультант із ухилення від конституційного обов'язку захищати Батьківщину Кирило Яковець. Ніколи не довіряв антикорупціонерам. Які за сумісництвом адвокати Мантуса, соратника Армена Саркісяна, який в окупованій Горлівці набирає поповнення до російського батальйону Арбат...».