Державні установи укладають із забудовниками інвестиційні угоди, які, за ідеєю, мають допомагати розвитку науки та інфраструктури.

Але насправді замість лабораторій та дослідницьких центрів з'являються житлові комплекси, а держава отримує від операції крихти – лише 3-6% приміщень.

Журналісти Bihus.Info з'ясували, що Національна академія наук України (НАН) за 20 років передала приватним компаніям понад 130 гектарів землі через 44 інвестугоди. Теоретично, цих ділянках мали з'явитися наукові об'єкти.

На практиці – там виросли елітні ЖК:

Популярні новини зараз
ПриватБанк урізає ліміти на картках під нуль: що говорять у фінустанові За кермо більше не пустять: частині водіїв необхідно терміново оновити документи - кого стосується Жодної субсидії без довідки від "Нафтогазу": за чим українцям треба бігти якнайшвидше Заплатите вдвічі більше, ніж "накрутили": власникам двозонних лічильників зробили важливе попередження
Показати ще
  • ЖК "Кришталеві джерела" – на місці гідрологічної станції, де 70 років вивчали підземні води.
  • ЖК "Феофанія City", "Феофанія Park" та "Феофанія Cottage" – на територіях поряд із заповідним парком.
  • Забудова загрожувала і київському ботанічному саду, але після громадського резонансу цей проект удалося зупинити.

Схема проста, але ефективна:

  1. Полягає інвестугода – формально вона стосується реконструкції чи розвитку території.
  2. Декларуються роботи – на папері обіцяють модернізацію наукових об'єктів.
  3. З'являються ЖК – за кілька років на землі науки будують елітне житло.
  4. Забудовники заробляють мільйони, а держава отримує лише невелику частину приміщень.

Чому це не вдається зупинити?

Договори укладаються без конкурсів, а коли порушення виявляється, нічого вже не змінити. Законодавчі заборони не працюють – навіть території, що охороняються, можуть передаватися в "інвестиційне користування".

Вигода забудовників є очевидною – землю в Києві можна отримати фактично безкоштовно, а продати житло за мільйони.

Якщо ситуацію не змінити, ми побачимо елітний ЖК прямо посеред ботанічного саду. І це вже нікого не здивує.

Нагадаємо, Київрада попалася на "туалетних схемах": столиця втрачає землю, а забудовники багатіють

Раніше ми писали, замість реальної допомоги – годинник із золотим напиленням: місцева влада Торецька закуповує прикраси для військових

Крім того, Знай.ua повідомляв, електричне опалення в новобудовах обійдеться в стан: забудовники затягують будівництво підстанцій