Начальниця управління із запобігання фінансовим операціям, пов'язаним з відмиванням доходів, отриманих злочинним шляхом, в одеському управлінні ДПС України Ганна Юріївна Яшина опинилася в центрі уваги через помітний контраст між її офіційними доходами та способом життя, пише Absolution.

Не маючи власної нерухомості, чиновниця придбала автомобіль бізнес-класу Audi A6 – одну з найдорожчих моделей у своєму сегменті. Згідно з декларацією, Яшина зареєстрована в Одесі та проживає разом із дочкою Софією. Інформації про чоловіка чи інших членів сім'ї немає. Вона також перебуває у Національній асоціації адвокатів України. При цьому жодного майна на праві власності чиновниця не має — лише два об'єкти, якими вона користується безкоштовно. Обидва належать Ірині Георгіївні Яшиній, ймовірно, її матері: квартира площею 86 м² в Одесі, вартістю близько 1,7–2,2 млн грн, та машиномісце 21,8 м², ринкова ціна якого становить до 200 тисяч грн.

Audi A6
Audi A6
Фото из открытых источников

Найбільший інтерес викликає автомобіль. 2024 року Яшина оформила попередній договір купівлі-продажу на Audi A6 2015 року випуску вартістю 719 тисяч гривень. Формальним власником зазначений якийсь Андрій Олександрович Селезньов. Проте на ринку аналогічні автомобілі оцінюються у 700–900 тисяч гривень. Сам факт «попереднього договору» має неоднозначний вигляд, адже він дозволяє користуватися машиною без оформлення повного права власності. Виникає закономірне питання: ким є Селезньов і чому держслужбовець фактично володіє машиною, юридично не маючи на неї прав?

Податкова декларація
Податкова декларація
Фото из открытых источников

Популярні новини зараз
Соцвиплати скасують: хто більше не отримає грошей Непогашені борги за комуналку: 4 випадки, коли їх можуть списати Пенсія без стажу: кому з українців заплатять навіть без трудового минулого Готують потужний обстріл: експерт спрогнозував дату наступної масованої атаки
Показати ще

Сукупний дохід родини Яшиної за 2024 рік становив 692 тисячі гривень, з яких 80 тисяч вона отримала у подарунок від бабусі. При цьому рівень витрат — особливо з урахуванням утримання автомобіля та проживання в столиці регіону — виглядає значно вищим за задекларовані доходи.

Ситуація навколо Ганни Яшиної викликає закономірні сумніви: чиновниця, покликана боротися з легалізацією злочинних доходів, сама демонструє схему, де нічого не належить особисто, але всім можна користуватися без обмежень.

Також "Знай" писав про начальницю харківського управління ДПС Галину Феденко , яка задекларувала нерухомість за цінами дачних сараїв.

Ще повідомлялося, що Олександр Завадецький планує обійняти посаду голови Державної судової адміністрації.

Крім того, ми розповідали про Михайла Глушаницю, колишнього "закладника", який став головою Національного природного парку "Голосіївський".