Плакати із зображенням бойовиків ІДІЛ на фоні стадіону НСК Олімпійський, що почали з’являтися на сторінках закритих терористичних угруповань Telegram напередодні фіналу Ліги чемпіонів, стали однією з найрезонансніших тем. Знай.ua дослідили версії щодо ймовірного ступеня «фейковості» цих інформаційних заяв.

За словами політологів, представники ІДІЛ офіційно вкрай рідко попереджають про свої масштабні заплановані теракти, до того ж Україна не входить до переліку країн, які мають безпосереднє відношення до конфлікту в Сирії.

«Як відомо, серед бойовиків цієї екстремістського організації чимало росіян, з яких близько 3 тисячи вже пройшли відповідну підготовку на території ІДІЛ. Тож, цілком можливо, що погрози можуть надходити безпосередньо від них, а не від імені верхівки ІДІЛ, – розповідає політолог Тарас Березовець. – До того ж, спецслужбам Російської Федерації, у разі можливого планування терористичних заходів у ці дні на території Києва, буде вигідно прикритися подібними заявами».

Популярні новини зараз

Львів'янин віддав Богу душу просто на порозі церкви, мороз довів: "Сидів мов живий"

Пишні груди Тіни Кароль в сміливій сукні не дають українцям спокою: "Гаряча штучка"

Раптово загинув український ведучий: не прожив і половину віку, колеги побиваються

Відкинутий Мішиною Льоша з "Холостячки" розкрив цінний план на щастя: "Найважливіше..."

Показати ще

Що ж стосується сусідньої держави-агресора, то наразі вони всерйоз мають зайнятися власною підготовкою до ймовірних атак під час Чемпіонату світу з футболу 2018. Фінальний етап 21-го чемпіонату світу з футболу ФІФА проходитиме з 14 червня по 15 липня 2018 року в Росії. Погрози про масштабні теракти зі сторони ІДІЛ почали з’являтися ще півроку тому і не припиняються й досі.

#НАЖИВО: брифінг першого заступника міністра внутрішніх справ Сергія Ярового

Posted by МВС України on Friday, 11 May 2018

«Насправді ж головною «мішенню» ІДІЛ є, насамперед, власне Чемпіонат світу з футболу, що відбудеться на території Росії. Тож нині увага світової спільноти прикута саме до офіційних погроз про влаштування терористичних актів у дні проведення чемпіонату», – зауважує Тарас Березовець.

Втім, нехтувати подібними попередженнями щодо зриву травневого фіналу Ліги чемпіонів, столичні правоохоронці не стали і, починаючи з 21-го травня, забезпечили посилену охорону правопорядку.