Україна 24 серпня відзначати 26-річницю незалежності. Це одне з найбільш значущих державних свят і українці в честь цього отримають додатковий вихідний день. Знаменна дата символізує історичну волелюбність українського народу, його єднання і віру в державу.

У 2017 році День Незалежності припадає на четвер. Через це українці отримають додаткові вихідні.

Перелік святкових та вихідних днів в країні встановлює стаття 73 Кодексу законів про працю України. Відповідно до розпорядження "Про перенесення робочих днів у 2017 році", вихідні на День Незалежності будуть тривалими - з 24-го по 27 серпня. Але відпрацьовувати додатковий відпочинок доведеться в суботу 19 серпня. Крім того, частина роботодавців зробить скороченим робочий день напередодні свята.

Спочатку День незалежності України планувалося відзначати 16 липня. У цей день в 1990 році Верховна рада УРСР прийняла Декларацію про державний суверенітет України, а також постанову "Про День проголошення незалежності України".

Свято вже навіть встигли один раз відзначити за старою датою. Сталося це в 1991 році. Але 24 серпня 1991 року та ж Верховна рада УРСР прийняла "Акт проголошення незалежності України", що й ознаменувало нову дату святкування, актуальну й до сих пір.

Популярні новини зараз

Під Києвом загадково зник молодий хлопець, святкували День народження - "Телефон знайшли у лісі"

54-річна Ольга Сумська перевтілилася в Дженіфер Лопес: "Спокусливий образ"

Студія "Квартал 95" оголосила про завершення свого проекту: сьогодні ввечері

Тіна Кароль осоромилася просто на сцені: сукня злетіла з пишних грудей

Показати ще

Традиційним в Україні до Дня Незалежності стало проведення військового параду, мета якого показати всю міць і силу модернізованої української армії. В цей час весь центр Києва і безлічі інших міст забарвлюється в кольори національного прапора.

У 2016 році, крім параду, влаштовували різному роду патріотичні флешмоби та тематичні виставки квітів. 2016 рік також відзначився рекордом. У Національному музеї народної архітектури розгорнули найбільший в світі прапор України. Його зібрали з безлічі живих квітів.

Після всіх офіційних подій в містах проводять розважальні заходи - концерти, фестивалі та світлові шоу. Традиційно наймасштабніші виступи музикантів влаштовують в Києві.

Нагадаємо, портал "Знай.ua" повідомляв, в 2016 році в Києві провели парад до Дня Незалежності. У ньому взяли участь велика кількість військової техніки, а також підрозділи різних родів військ ЗСУ.