Православні християни і греко-католики зустрічають головне свято церковного року - Великдень. Cьогодні по всьому світу лунає "Христос воскрес!", а у відповідь "Воістину воскрес!.

Це перехідне свято, його дата кожен рік обчислюється за місячно-сонячним календарем. У цьому році він випав на 12 квітня. Перший Великдень святкували стародавні юдеї за 1500 років до Різдва Христового на знак позбавлення єврейського народу від єгипетського рабства. Саме слово "пасха" по-давньоєврейськи означає "результат", "позбавлення". Новозавітний, християнський Великдень був установлений апостолами незабаром після хресної смерті й Воскресіння Ісуса Христа, і отримав новий сенс.

За переказами, Великдень знаменує перемогу добра над злом, життя над смертю. День Світлого Христового Воскресіння - як "свято свят і торжество торжеств" отримав ще назву Великий день або скорочено Великий день. 40-денний піст, який передує Великодню, теж називається Великим.

Останній перед Великоднем тиждень називається Страсним. Слово "страсті" церковнослов'янською мовою означає "випробування і страждання". Тому Страсний тиждень присвячений спогадам про останні дні земного життя Ісуса Христа. Велика (Страсна) п'ятниця - найскорботніший день церковного року. В цей день згадується суд над Ісусом Христом, його побиття і наруга, кара і смерть через розп'яття. Весь вечір Великого Четверга і в Страсну П'ятницю в оселях православних християн печуть паски, роблять сирну паску і фарбують яйця. Після ранкової служби у Велику суботу їх освячують.