Виставка "Ґонта" відкриється о 16.00 у рамках проекту "Культурна дипломатія між регіонами" і триватиме до 2 серпня.

Автори ікон — Лев та Михайло Скопи, а також мистецьке об'єднання "Кактус".

Проект народився ледь не випадково. 30 років тому храм святого Юри, який до речі внесено до переліку пам'яток ЮНЕСКО, власними силами почав реставрувати художник та мистецтвознавець Лев Скоп. Черга дійшла і до старої ґонти — церковного покрівельного матеріалу. На цих старих дощечках митець почав писати лики святих, тепер його справу продовжує і син — Михайло.

Читайте також: "Бібліотеки України оновлять книжками на 9 млн грн"

Виставка у Києві — це близько 250 автентичних дощечок, на яких написані образи українських святих: Варвари, Миколая, Григорія, Аполонії, царя Давида та ін. Всі вони об'єднані в єдину композицію — частокіл, що символізує оберіг, на кшталт суцільної огорожі, що оточувала старовинні українські церкви.

Популярні новини зараз
Гордон розкрив головну "таємницю" пропагандистки Скабеєвої, ще й роман із Соловйовим приписав: "У них кохання" Ціни на черешню значно впали: скільки просять за кіло у розпал сезону Міністр оборони Олексій Резніков робить це, незважаючи на війну, ведуча Юлія Зорій видала правду: "Не про гроші чи зв'язки" Настя Каменських зворушливо показала найвідповідальніший момент в її житті: "Я дуже хвилювалась"
Показати ще

Усі кошти, зібрані з продажу ікон, підуть на підтримку української армії та культурних ініціатив на сході України.