Хакери заблокували «розумну» рушницю

поділитись

0

328

Скориставшись недоробками, хакери змогли пробратися в систему наведення зброї і змінити ціль на власний розсуд

Сімейна пара заради експерименту зламала самонавідну рушницю TrackingPoint. Вони змогли збити приціл і змусити снайпера потрапити в сусідню мішень, а також повністю заблокувати hi-tech-зброю.

Про це повідомляє CNN.

Подружжя Руна Сандвик і Майкл Аугер, що займаються питаннями кібербезпеки, зламали снайперську гвинтівку TrackingPoint з комп'ютерним прицілом. Зброя з'явилася в минулому році.

Рушниця, за задумом розробників, легко дозволяє новачкам вражати ціль за півмилі. Однак експерти виявили її вразливість. По-перше, кожна рушниця має вбудований пароль за замовчуванням. По-друге, вона діє згідно з віддаленими інструкціями і до неї можливий адміністраторський доступ.

Скориставшись недоробками, хакери змогли пробратися в систему наведення зброї і змінити ціль на власний розсуд. Таким чином снайпер замість своєї мішені потрапив у сусідню. Також дослідникам вдалося заблокувати рушницю, після чого з неї не вдалося зробити постріл.

Читайте також: Харківські вчені розробили унікальну броню для важкої техніки

Подружжя вже зв'язалися з розробниками "розумної" зброї - техаською компанією TrackingPoint Inc. Зброярі зацікавлені у виправленні недоліків.

Нагадаємо, рушниця з системою ShotView має телевізійну камеру з оптичним об'єктивом змінної кратності, обчислювальний блок, блок інтерфейсів і кольоровий рідкокристалічний дисплей. На нього виводиться зображення з камери. Також Tracking Point обладнана всілякими датчиками навколишнього середовища, положення зброї, лазерним далекоміром і Wi-Fi-приймачем.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Вибір редакції, Політика
20.11.2017
Умільці засікли фото в репазиторії
0
0
23:55 20.11.2017
Ми розповімо, як правильно спати
0
0
23:13 20.11.2017
Новий матеріал затьмарить всі кремнієві аналоги
0
0
20:24 20.11.2017
Компанія зможе зарядити і ваш гаджет
0
0
16:46 20.11.2017
Криптовалюта знову б'є свої ж рекорди
0
0
15:57 20.11.2017