Німецьким ученим вдалося розшифрувати ДНК, яку отримали зі скам'янілостей віком 300-400 тисяч років.

Результати досліджень найдавнішої ДНК можуть відсунути дату появи предків неандертальців і сучасної людини на кілька тисяч років, пише ZN.UA.

Учені вивчали останки, які виявили в середині 1990-х років в іспанському могильнику Ущелина кісток. Спочатку передбачалося, що останки належать гейдельберзькій людині.

Однак дослідження, проведені в 2013 році, показали, що мітохондріальна ДНК останків має багато спільного з мтДНК денисовців - іншого виду стародавніх людей, про яких вченим на даний момент відомо дуже мало.

Читайте також: Американські вчені розшифрували геном марихуани

Популярні новини зараз
Експерт назвав області, яким взимку буде дуже складно Збережуть пружність та молодість шкіри: продукти з високим вмістом колагену Нова мінімальна зарплата та підвищення пенсії: як з 1 жовтня в Україні зміняться виплати Перша Леді Олена Зеленська була поранена після прильоту до США: під час виступу президента в ООН все було видно
Показати ще

У результаті подальших досліджень учені просканували ДНК, отриману з частини ноги, і виявили, що в ній набагато більше алелей неандертальців, ніж денисовців. Отримані результати означають, що предки неандертальської людини відділилися від основного стовбура Homo дуже рано, хоча при пізніших контактах мали місце обмежені випадки схрещування.

Вчені стверджують, що предки Homo sapiens розійшлися з предтечами неандертальців і денисовців приблизно 550-765 тисяч років тому, що від 100 до 400 тисяч років раніше, ніж думали вчені. Настільки давнє виділення предків людини розумної в окрему групу, змушує переглянути сучасні уявлення про еволюцію людини та її розселення по планеті.