Виявилося, що відповідним чином натреновані голуби здатні виявляти мікроскопічні зображення пухлин раку грудей, відзначають автори статті у відкритому науковому журналі Plos One.

Це може допомогти вдосконалити нові технології діагностування хвороби, в яких використовують знімки тканин.

Дослідники відзначають, що мозок голуба, розміром не більше від кінцівки вказівного пальця, має вражаючі властивості.

"Голуби можуть розрізняти обличчя людей та їхні емоційні вирази, літери алфавіту, деформації фармацевтичних капсул та навіть відрізняти малюнки Моне від Пікассо", - каже професор Едвард Вассерман з Університету Айови, який є співавтором дослідження.

Саме з огляду на таку здатність вчені вирішили перевірити, як голуби виявлятимуть патології на знімках тканин.

Популярні новини зараз
Обережно перед Новим роком: як відрізнити справжню червону ікру від підробки Українці не зможуть отримувати пенсії через "Укрпошту": Кабмін ухвалив постанову "Хлібний" зганьбився на всю країну: пенсіонерку, яка втратила будинок, виганяли з кафе у мороз Найдешевший спосіб обігріти оселю без опалення та світла: обійдеться менш ніж у 20 грн
Показати ще

Кожного птаха вчили розрізняти мікроскопічні зображення здорових та хворих на рак тканин - їм давали "їжу-винагороду" лише за правильні відповіді. Причому голуби продемонстрували здатність виявляти рак як на збільшених, так і на зменшених знімках, а також на чорно-білих зображеннях.

"Птахи були напрочуд вправні, знаходячи відмінності між доброякісними і злоякісними зображеннями раку молочної залози", - відзначає провідний автор дослідження професор Річард Левенсон з університету Каліфорнії.

Читайте також: Дволапому цуцику змайстрували інвалідний візок на 3D-принтері

Після двох тижнів тренувань птахи почали виявляти 85% хворих на рак грудей.

А коли вчені почали використовувати метод "зграї", за якого до виявлення пухлин залучили чотирьох птахів, точність "діагнозів" зросла до неймовірних 99%.

Такі здібності голубів можуть допомогти дослідникам та конструкторам у розробці апаратури для виявлення раку на основі зображень тканин.